Levčík zaznamenal v sedmi zápasech tři branky, a zařadil se taky mezi nejlepší střelce týmu. „Turnaj řadím mezi nejlepší zážitky ve své sportovní kariéře. Byla to výborná jízda s trochu smutným konce, ale i přes to jsem si turnaj báječně užil," líčil nadšený dvaadvacetiletý fotbalista, který reprezentoval Česko již na jarním Mistrovství světa v malé kopané v USA.

Česká reprezentace sahala po finále, ovšem nakonec podlehla v boji o postup Rumunsku 1:2 po penaltách a v duelu o bronz Bosně a Hercegovině v poměru 3:4. „Kdybychom před turnajem věděli, že skončíme čtvrtí, brali bychom to všemi deseti, protože tam bylo plno výborným týmů a kvalita malého fotbalu šla rapidně nahoru. Po výborných výkonech ve skupině jsme věděli, že můžeme urvat zlato, ale v semifinále s Rumunskem rozhodovaly pokutové kopy, což je loterie," litoval mladý fotbalista a dodal. „Po náročném dni jsme hráli o bronz s Bosnou, trenér provedl několik změn v sestavě, protože už se na některých hráčích projevovala únava. Celkově nám chyběla lehkost na míči. Konečné umístění nás mrzelo" shrnul Levčík, který malou kopanou hraje druhým rokem za GioaB2Balance Brno, v jehož dresu už stačil oslavit zisk titulu.

Fotbal na předměstí

Menší verze fotbalu, které se mladý fotbalista věnuje v poslední době nejčastěji, se stává stále populárnější, o čemž svědčí i fakt, že zápasy českého týmu na mistrovství Evropy vysílala Česká televize. „Je to zážitek hrát pod kamerami a hlavně, když vím, že mě sleduje spousta známých. Zejména ale má rodina a otec Radek Levčík, který mě vždy mě podporoval a je mým životním vzorem," upozornil na důležitost svého otce dvaadvacetile­tý hráč.

Odchovanec Velkých Pavlovic si nemohl vynachválit čas strávený s týmem. „Turnaj jsem si užil jak na hřišti, tak mimo něj. Realizační tým vybral výbornou partu kluků, kteří si na nic nehráli a v každé situace táhli za jeden provaz," pochvaloval si Levčík, jenž spolu s týmem využil atraktivní kulisy turnaje v podobě Jaderského moře. „Když bylo pěkně, koupali jsme se. Většinou po zápase jsme se chodili k moři na chvíli zregenerovat," doplnil Levčík, který se v týmu sešel se současným záložníkem MSK Břeclav Ondřejem Paděrou, který se na turnaji blýskl čtyřmi brankami.

Levčík se kromě malé kopané stále věnuje i klasickému fotbalu. Po loňském odchodu z Břeclavi zamířil do první Landesligy v Rakousku, která já pátou nejvyšší fotbalovou soutěží našich jižních sousedů a kde obléká na předměstí Sankt Pöltenu dres ASV Sprantzen

Ani působení v Rakousku mu ovšem nebrání v tom, aby občas nenavštívil zápas MSK Břeclav, tedy klubu, v němž působil od mládežnických kategorií až do loňského roku dohromady osm let. „V Břeclavi jsem zažil kus své fotbalové kariéry. I přes krušné časy, které tam byly a jsou, jsem to tam měl rád. Když mi vyjde čas, zajdu se podívat, protože tam hrají kamarádi a kluci, které znám," uzavřel Levčík.

VÁCLAV PETRŮ