Tentokrát se tipujícím příliš nedařilo. Na vítězství stačilo pouhých devět bodů, které získal Jaromír Mrazík z Tvrdonic. Po právu si proto zaslouží výhru za toto kolo, kterou má k vyzvednutí v redakci Břeclavského deníku.

Vlastimil Budlanský Bulhary 0 ⋌5

Čtyři kola před koncem dokázaly Bavory dosáhnout na druhý třetí postup během posledních tří let. V příštím ročníku zasáhnou do krajského přeboru.
Jedinou překážkou se jeví nedostatečné zázemí mládežnických celků, kterými Bavory nedisponují. Jako řešení se jeví odkoupení mládeže od jednoho z okolních klubů.
Právě zázemí nedospělých celků je podle regulí ČMFS jednou z podmínek působení v nejvyšší krajské soutěži.

Velké Bílovice – MSK Břeclav B 0:2 (0:0)

Ve Velkých Bílovicích se v sobotním odpoledni hrál velmi dobrý fotbal. Hosté v sestavě především s mladíky bez velkých posil z A mužstva předváděli pěkný kombinační fotbal, ale bez velkých šancí.

Domácí bojovali hlavně s vlastní sestavou, jelikož se museli obejít bez čtyř hráčů a na lavičce seděli jen dva dorostenci. V prvním poločase měl největší šanci hostující Kalužík, kterého po standardní situaci vychytal domácí brankář. Na začátku druhé půle se domácí více osmělili a střela Druláka jen těsně minula branku.

Hosté se ujali vedení v 66. minutě brankou Dolíhala, když trestuhodně zůstal sám před brankářem. Potom měl dvakrát vyrovnání na kopačce dorostenec Sycha, jenže nedal a hosté v 90. minutě z brejku pečetili na 0:2 Ivančicem.

Hlohovec – Rohatec 1:5 (0:1)

Hostům šlo v utkání o hodně. Potřebovali body k záchraně, domácí zase pro klid ve středu tabulky. Utkání začalo opatrně z obou stran, ale byli to hosté, kteří první ohrozili branku domácích. Do vedení se dostali hosté po půl hodině, kdy statickou obranu domácích potrestal útočník Konečný.

Hlohovečtí sice trochu přidali, do poločasu se jim ale nepodařilo skórovat.

Úvod druhé půle začal pro domácí slibně. Již po čtyřech minutách vyrovnal Pekar, když tečoval střelu Kozubíka. Radost ale netrvala dlouho a hosté po zaváhání obrany opět vedli po druhé brance Konečného.

Pak již hru ovládali hosté a domácí špatnou hrou ve všech řadách umožnili Rohatci zvýšit náskok až na 1:5. Za hosty se postupně trefil dvakrát Mikyska a jednu branku přidal Rozsypálek. Domácí měli ještě dvě šance ke skórování, Buriánek nastřelil tyč a Pekar břevno, ale výsledek se již nezměnil.

Domácí hráči zklamali hrou a notně si přidali starosti v boji o záchranu. Hlohovečtí se tak musí pokusit bodovat v příštích kolech, aby příslušnost k I.A třídě zůstala v Hlohovci i v následujícím fotbalovém ročníku.