O víkendu se opět rozjedou kola stoje zvaného fotbalové soutěže. Jelikož ve vyšších soutěžích nemá region příliš velké zastoupení, nejpočetnější zraky se upírají na I.A třídu.

Ve skupině A budou tradičně osamoceny Novosedly, které se s dalším týmem z Břeclavska nepotkají. Jejich skupina je o něco lehčí, a zkušenosti týmu napovídají tomu, že by měl hrát opět o pozice v první polovině tabulky.

Hned kvintet regionálních týmů zasáhne do B skupiny. Ta se v minulé sezoně vyznačovala solidní kvalitou a především málo vídanou vyrovnaností.

Každý z této pětice má šanci hrát o nejvyšší příčky. Realita však může být dokonale odlišná.

Po pádu z krajského přeboru by na návrat do něj mohl pomýšlet Mikulov. V souladu se změnou klubové strategie je to však poměrně nepravděpodobné.

Pálava tak bude nyní sázet především na vlastní hráče. Mužstvo se navíc sžívá s novým trenérem, jímž je Pavel Bartal.

Hodně dobře skončili v uplynulém ročníku díky skvělému finiši junioři Břeclavi. I s nimi se nyní musí počítat, i když v posledním přípravném zápase předvedli velmi slabý výkon. V sezoně však mohou počítat s posilami ze třetiligového A mužstva.

Velmi dobře vypadají v přípravných zápasech fotbalisté velkopavlovického Slavoje. Vedení klubu se rozloučilo s trenérem Alešem Martínkem a tým nyní vede bývalý brankář, nyní impulzivní kouč, Jaroslav Piták.

Velká rivalita tradičně panuje mezi zbývajícími dvěma týmy – Kosticemi a Tvrdonicemi.

V uplynulém ročníku se o pár bodů lépe dařilo Tvrdonicím. Ty neměly na rozdíl od svého odvěkého konkurenta žádné problémy s udržením soutěže.

Kostičtí si solidně rozjetou sezonu v závěru docela zkomplikovali sérií porážek. Nakonec se ale díky situaci ve druhé skupině poroučely pouze Dubňany.

Hned úvodní kolo pošle Tvrdonické právě na hřiště svých lokálních rivalů.

Derby Podluží startuje na trávníku v Kosticích v neděli v 16:30.

Doma z pětice týmů hraje již jen rezerva Břeclavi a to v sobotu proti Bučovicím. Sestoupivší Mikulov se ukáže po dlouhé době v I.A třídě na půdě Ivanovic na Hané.

Velkopavlovičtí se pro změnu předvedou ve Veselí nad Moravou.

I začátek soutěže může naznačit, jak úspěšná bude pro oddíly celá sezona.