Břeclavsko/ Obodbí bezprostředně po konci sezony bývá časem bilancování. Jednotlivé oddíly hodnotí, zdali se jim sezona povedla, nebo ne.

V krajském přeboru zastupovaly břeclavský region tři týmy. Nutno říci, že se tento stav v příští sezoně o jedno družstvo sníží.

Se smutkem na tváři budou na letošní ročník vzpomínat v Mikulově. Po několika ročnících, kdy se Pálava zachraňovala na poslední chvíli, se to tentokrát nezdařilo.

Na vině je především mizerný podzim, kdy pod vedením trenéra Hajského získali pouhých osm bodů. Ani zlepšení po příchodu Petra Maléře nezachránilo Mikulovské od pohromy v podobě sestupu.

Závěrečná výhra 5:1 na hřišti dalších „nešťastníků“ z Hrušovan nic nezmohla.

Zcela opačné pocity měli po posledním zápase sezony fotbalisté Podluží.

Ti si utrhli ostudu v Ivančicích, kdy byli deklasováni šestigólovým přídělem.

To však byla jediná kapka na celkovém hodnocení sezony. Hráči z Hrušek se sedmým místem v přeboru zapsali do klubové historie zlatým písmem, neboť jde o nejlepší výsledek v dějinách klubu.

Ani to však nezachránilo židli trenéru Karlu Bečkovi. Podle internetového portálu jihomoravskyfot­bal.cz se s ním po čtyřech letech předseda klubu rozloučil z důvodu „okoukanosti.“ Nahradí jej současný trenér Lanžhota Josef Jirava.

Solidní podzim a méně povedené jaro, tedy podobně jako Podluží, měly také Bavory. Kdo čekal, že i krajským přeborem projedou jako nůž máslem, byl zklamán.

Podzimní část zvládl zkušený tým více než solidně, na jaře to však už bylo horší.

Sbírání bodů se příliš nedařilo, a tak se Palavan postupně propadl až na konečnou třináctou příčku.

Celou druhou část sezony se navíc ve fotbalových kuloárech mluvilo o budoucnosti fotbalu v malé pálavské obci. I zde by se měli měnit trenéři. Milan Valachovič v zimě naznačoval, že by mělo jít o jeho poslední půlsezonu v Bavorech.

Osamoceny hrály I.A třídu Novosedly, nikdo další z okresu jeich skupinu nehrál. Měly tradičně velmi dobrý podzim, na jaře se však dobře namazaný stroj zasekl a do formy se Novosedelští dostávali zase až v samém závěru sezony. S konečným čtvrtým místem jsou zřejmě spokojeni.

Označení „skokan roku“ si zcela jistě zaslouží mladíci z Břeclavi. Juniorka MSK se skvělým závěrem (šest vítězství za sebou) dostala z bojů o záchranu až na konečnou druhou pozici. Na nováčka soutěže to rozhodně není špatný výkon.

Na pátém místě ve stejné skupině skončily Tvrdonice, které si však poněkud pošramotily pověst posledním zápasem. V něm darovaly těsnou, avšak v sezoně premiérovou výhru v sezoně beznadějně posledním Dubňanům.

Solídní osmé místo patří velkopavlovickému Slavoji. Mohlo to být ještě lepší, nebýt několika více než překvapivých porážek v samotném závěru sezony.

Nepříjemné starosti měly ke konci ročníku Kostice, které se ze středu tabulky propadly až do bojů o udržení soutěže. To se jim nakonec podařilo, desáté místo je ale určitě zklamáním.

Regionální týmy v nejnižší krajské soutěži se rozdělily na dvě části. Většina patřila mezi špičku soutěže. Lednice bojovala takřka až do samotného závěru o postup do vyšší soutěže.

S větším odstupem, ale s vědomím povedeného ročníku se na třetím až pátém místě postupně seřadila družstva Lanžhota, Bořetic a Podivína.

Smutno bylo naopak na druhém konci tabulky. Tři poslední místa obsadily týmy Hlohovce, Velkých Bílovic a Doubravníku, který hraje v Ladné.

Posledně jmenovaný pokus o obnovu slavného jména Tatranu Poštorná skončil nešťastně se třemi body, 111 inkasovanými brankami a dlouho jasným sestupem.

Ten postihl také Velké Bílovice, které se v sezoně tak dlouho propadaly, až jim nebylo pomoci.

Po posledním zápase se naopak slavila záchrana v Hlohovci, byť to bylo až na poslední chvíli.