Měl by to být kvalitní zápas. Na tom se shodují tábory obou týmů, které se v neděli střetnou ve šlágru víkendu. Druhý Lanžhot na svém hřišti totiž přvítá Lednici, která se drží jen jednu příčku za ním.

Oba týmy mají důvod k sebevědomí. Nejen podle postavení v tabulce, ale i podle posledních výsledků. Lednice prohrála v sezoně pouze dvakrát, a to hned v úvodu podzimu.

„Podle posledních výsledků musíme být sebevědomí, ale zárověň ho musím v kabině trošku krotit. Každopádně chceme po podzimu držet kontakt se špicí soutěže,“ tvrdil lednický trenér Antonín Michálek.

„Respektujeme sílu soupeře, ale věříme si. Hlavně by to však mělo být však měl být atraktivní zápas pro diváky,“ věří Josef Říha, jednatel domácího klubu.

Ve vzájemném zápase bude rozhodovat momentální forma. Oba týmy se velmi dobře znají.

Na straně domácích však vyčnívá jedno jméno nad všechny ostatní – Pavel Šustr. Bývalý ligový útočník Brna se stal po příchodu do Lanžhota klíčovou osobností mužstva.

„Pavla znám, vím, jaká je jeho síla. Ale nebudeme ho bránit osobně. Budeme prostě hrát svůj fotbal. Rozhdoně tam nejdeme prohrát. Když budeme mít tři body, tak to bude super,“ doufá kouč Moravanu.

Vyjímečnou pozici brněnského šutéra potvrzuje i Říha. „Šustr je určitě naším nejdůležitějším hráčem. Sám tam ale všechno neuhraje, má podporu i od ostatních,“ doplnil Říha.

Vítěz tohoto utkání má šanci dostat se na vedoucí pozici I. B třídy. Jestli se tak stane, to se rozhodne v neděli 26. října lanžhotském stadionu „Na Šlajsi“ od 14:00 hodin.

Sokol Lanžhot – Moravan Lednice

Předpokládaná sestava

Lanžhot: Trubač – Bača, Hallang, Michalec, Uher – Kovář, Ralbovský, Šustr, Říha – Mihál, Uher.

Lednice: Podškupka – Kříž, Vymyslický, Wolgemuth, Bartošík – Puchala, Kozubík, Fóbl, Ševčík – Holešínský, Holáň.

Rozhodčí: Polášek – Nádeníče, OFS Břeclav

Postavení v tabulce:

2. Lanžhot 27:15 21 b.
3. Lednice 31:21 21 b.