Právě tento zápas měl nejzajímavější zápletku. Domácí sokoli přišli o vítězství dvě minuty před koncem základní hrací doby. Rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení. Ve střelbě ze značky pokutového kopu byli pak úspěšnější sokoli. Rozhodující penaltu proměnil Jan Bartoš. Na jaře ještě druholigový tým „rozstřel“ hrubě nezvládl, síť trefil až ve čtvrté sérii Oleksiy Cheredea.

Trochu problémů měl s postupem nováček FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY z Líšně. Ve Skašticích, které jsou nováčkem středomoravské divize, dal definitivní jistotu až v 78. minutě dovršeným hattrickem Adam Fila.

Brněnská Zbrojovka a trochu překvapivě i nováček MSFL Slovan Rosice postavily základ postupu už v prvních poločasech.

MOL Cup – 1. kolo

Skaštice – Líšeň 3:5 (1:2), 12. Konečník, 52. Motal, 64. Gojš – 8. Machálek, 20. M. Vintr, 33., 57. a 78. Fila.

1.HFL Olomouc – Zbrojovka Brno 0:3 (0:2), 4. Eismann, 42. Bartolomeu, 57. Fousek.

Rosice – Velké Meziříčí 4:2 (3:0), 7. a 37. Pazourek, 17. Novák, 49. Kirschner – 84. Simr, 86. Demeter.

Lanžhot – Znojmo 1:1 po prodloužení (0:0), penalty: 3:1, branky v utkání: 66. Královič – 88. Okleštěk. Rozhodujíc penalta: Bartoš.