Ten začal s přípravou 12. července. „Letos jsme zvolili model, v němž se oba týmy připravují dohromady. Po dvou týdnech se mančaft rozdělil na áčko a béčko,“ uvedl velkopavlovický kouč Luděk Šefránek.

Podle toho vypadaly i výsledky přípravný zápasů. V prvním duelu si zahrálo spíše béčko, které podlehlo Rakvicím 0:2. A–tým se představil ve druhém utkání turnaje ve Velkých Bílovicích proti Podivínu a vyhrál 4:2. Další týden první mužstvo porazilo Hustopeče 5:2 a kombinované béčko zvítězilo nad Pohořelicemi 2:0. „Trochu se s týmem seznamuji, takže nechci předčasně hodnotit. Kvalitní hráče máme a v podstatě se nám je podařilo udržet,“ sdělil bývalý kouč dorostu. Ten vystřídal na trenérském postu jedničky Jaromíra Pitáka, který zamířil do Slavkova.

Bez Sparťanů

Zatím se ale všichni hráči do přípravy nezapojili. Kouč postrádá obránce Lukáše Kotouna a záložníka Davida Presla. Ti zatím trénují s brněnskou Spartou, jejíž jsou kmenoví hráči. Útočník Pavel Vintrlík na trénincích chybí kvůli zranění. „Předpokládám, že je to daň letního období, kdy jsou kluci na dovolených,“ podotkl Šefránek.

Naopak na půlroční hostování z Velkých Bílovic přišel gólman Jan Strýček. A druhou posilou je útočník Erik Puc, který hrával za Rakvice. „Už jsem ho tady trénoval v dorostu. Nějaké další posily jsme měli vyhlídlé, ale nepodařilo se nám je dotáhnout do konce,“ konstatoval velkopavlovický lodivod.

Z dorostenců bojuje o místo v prvním týmu gólman Libor Honz, který se dostal do pavlovické branky při absenci Jakuba Chromka už v minulé sezoně. „Do přípravy jsme si vytáhli o rok dopředu čtyři kluky z dorostu. Myslím si, že Lukáš Zájeda a Tomáš Nesvadba budou patřit do širšího kádru A–týmu. Kvalitu mají,“ řekl šéf pavlovické lavičky.

V uplynulé sezoně skončil Slavoj na třetím místě za vítěznými Mutěnicemi a postupujícím Kyjovem. „Byla to výborná sezona. Kluci odvedli obrovský kus práce. Myslím si, že nebude potřeba nic měnit. Opět budeme chtít hrát atraktivní fotbal v popředí tabulky. Cílem klubu je zapracovat do fungujícího kolektivu naše vlastní odchovance, což se nám v minulost moc nedařilo,“ nastínil plány velkopavlovického oddílu Šefránek.

Nové derby

Tvrdonice sice v příští sezoně přijdou o klasické derby s Kosticemi. Naopak diváky zřejmě přilákají atraktivní nováčci – Lednice a Rakvice. „Určitě to bude zajímavá sezona pro nás i pro diváky. Bude víc derby. Nejvíc lidí ale loni přišlo jednoznačně na sousedy z Bořetic,“ poznamenal trenér Slavoje.

Ale nejen na soupeře z břeclavského okresu chodilo více diváků. „Také Mutěnice nalákají lidí. Hrály pěkný, atraktivní fotbal,“ uznal Šefránek.

Předposlední přípravný duel sehrají jeho svěřenci tuto sobotu ve Vracově s domácím účastníkem krajského přeboru. A další sobotu přivítají na hlavním hřišti ve Velkých Pavlovicích v generálce na nový ročník Hrušovany. Ten odstartují na domácím pažitu v derby s juniorkou Břeclav, a to v neděli dopoledne 14. srpna. Další víkend Pavlovické na Šlajsi přivítá Sokol Lanžhot.