Podle hierarchie fotbalových soutěží a současného postavení v podzimních tabulkách na sebe v neděli narazí čtvrté nejlepší týmy svých okresů. Slavoj Velké Pavlovice, zástupce Břeclavska, hostí ve dvanáctém kole B skupiny I.A třídy reprezentanta vyškovského okresu, FC Bučovice.

Čtvrtá pozice, bramborová medaile, není mezi sportovci oblíbená. Ve fotbale to až tak neplatí, ale přece jen oba nedělní soupeři by chtěli víc.
„Myslíme si, že zázemí areálu v Hájku odpovídá krajskému přeboru. Ten se u nás nikdy nehrál a je jakýmsi naším tajným přáním. Jenže současná ekonomická situace není pro sport nijak příznivá, takže nyní máme podmínky odpovídající I.A třídě. Snad se nám do budoucna náš sen o krajském přeboru splní. Máme totiž výborné dorostence. Chceme, aby se pokusili postoupit do krajského přeboru. Když se jim to nepodaří letos, pak si myslím, že by to mělo vyjít příště. Jsou to totiž většinou patnáctiletí a šestnáctiletí kluci,“ zdůraznil předseda FC Bučovice Radek Sokola.

Skromně se o plánech pro tuto sezonu vyjádřil i sekretář Velkých Pavlovič František Čermák. Přestože jim nyní patří druhá příčka, postup prý předsezonním cílem klubu nebyl.

„Chtěli jsme hrát v horní polovině tabulky. Před sezonou byl také cíl omladit mužstvo. Obojí se nám daří, takže v klubu vládne spokojenost,“ konstatoval Čermák. Fotbalové tamtamy ovšem naznačují, že tým známého trenéra Jaromíra Pitáka míří za postupem. Koneckonců odpovídá tomu i slavnější tradice klubu. Na začátku této dekády si Velké Pavlovice dva roky zahrály divizi, poté krajský přebor a nyní rozehrály čtvrtý ročník v I.A třídě.

„Určitě chtějí hrát o postup. Už jen proto, že teď jsou druzí, a máme informace, že se tam zlepšily i ekonomické podmínky,“ naznačil trenér Bučovic Zdeněk Marčík. Ten by měl mít k dispozici kompletní kádr a doufá, že se z Pavlovic nevrátí s prázdnou.

„My jsme před sezonou plánovali hrát v klidném středu tabulky a možná o kousíček víc. Takže teď rozhodně nemohu být spokojený. Pominu-li jiné příčiny, třeba v posledním zápase v Mikulově, tak jsme vlastními špatnými výkony zbytečně ztratili body ve Vacenovicích a především doma s Ivanovicemi na Hané a se Šlapanicemi,“ sportovně přiznal Marčík.

S Vacenovicemi a Šlapanicemi Bučovice prohrály, posledním Ivanovicím doma „darovaly“ bod. Zápas ve Velkých Pavlovicích se hraje v neděli od 14.30 hodin.

Slavoj Velké Pavlovice – FC Bučovice

jak asi nastoupí:
Velké Pavlovice: Baťa - Křiž, Šenk, Jilka, Švrčina - Strmiska, Vašek, Koráb, Válek - Šabata, Balcárek.
Bučovice: Hanák – Brožina, Mikulášek, Špičák, Tichý – Handlíř, Klos, Lesovský, Minks – Pospíchal, Nevole.
Rozhodčí: Trávníček – Brach, Strmiska.