Asi nejtěžšího soupeře dostaly losem Hustopeče. Nováček I.B třídy, kam se po letech vrací, však rozhodně neudělal žádnou ostudu. S tradičním účastníkem krajského přeboru Moravským Krumlovem svedl velmi vyrovnanou partii. Domácí tým mohl oslavovat především střelce dvou branek Tomáše Konečného.

Bohužel pro Hustopečské byl na druhé straně podobně úspěšný Zedníček. A v penaltovém rozstřelu měli pevnější nervy a přesnější mušku přeci jen mnohem zkušenější fotbalisté Moravského Krumlova. Prosadili se čtyřikrát, naproti tomu domácí hráči dokázali skórovat pouze dvakrát.

Hodně zajímavý zápas byl o víkendu k vidění také na stadionu ve Velkých Pavlovicích. Tam se přijel porvat o postup do druhého kola nováček krajského přeboru Inzert–expres Znojmo. Diváci si museli libovat, viděli sedm celkem branek.

Domácí borci šli třikrát do vedení, jejich soupeř však pokaždé dokázal srovnat. Na čtvrtou branku Slavoje už Znojemští odpovědět nedokázali a tak se s krajským pohárem pro letošní ročník loučí.

Jediné okresní derby se odehrálo na hřišti v Bořeticích, kam přijel Lanžhot. Tým hostů byl hodně poslepovaný včetně několika dorostenců. Ti však bojovali a navzdory očekáváním si od profesorsky hrajících domácích nechali vstřelit pouze dvě branky.

Zeleno–bílí se mohou ve druhém kole těšit na přemožitele Hustopečí – Moravský Krumlov. Bořetičtí jsou znovu uvedeni coby pořadatelé tohoto zápasu.

To Velkopavlovičtí zamíří k rakouským hranicím do Šatova. Účastník I.B třídy se po Miroslavi pokusí vyřadit i další tým hrající o jednu soutěž výše.

Ve středu zbývá odehrát ještě další čtyři zápasy prvního kola, které byly odloženy. Žádný se však netýká některého týmu z břeclavského regionu.

Hustopeče – Mor. Krumlov 2:2

na penalty 2:4

(Konečný 2 – Zelníček 2)

Bořetice – Lanžhot 2:0

(Kubánek, Kadlec)

Velké Pavlovice – IE Znojmo 4:3

(Balcárek 2, Vašek (p), Švrčina – Kapitán, Mařík, Vašíček)