Jak se kmenový hráč pražské Slávie dostal na jih Moravy? Jednoduše, před Kypr.

„Poslední dva roky jsem strávil na Kypru ve druhé a třetí lize. Potom jsem se vrátil domů, byl jsem na zkoušce v Mutěnicích, ale skončil jsem v Hruškách. Dostal jsem na tuto soutěž výborné podmínky,“ objasnil Hrubina začátek svého působení v dresu Podluží.

Na Slovensku si od něj slibovali ve druhé polovině devadesátých let velké věci. Jako šestnáctiletý poprvé oblékl dres Prievidze v prvoligové soutěži.

Na evropském šampionátu do sedmnácti let jej odborníci zařadili do ideální sestavy turnaje. V osmnácti letech jej získala pražská Slávie.

„První rok ve Slávii byl výborný. S příchodem trenéra Cipra jsem byl ale přeřazen do béčka. Vrátil jsem se na Slovensko ale to byla chyba. Měl jsem trochu smůlu na manažery, několik mě jich oklamalo,“ vysvětloval zlom v dobře rozjeté kariéře.

Hráčem Slávie je dodnes, přestože sešívaný dres dlouho neoblékl, střídal jeden klub za druhým, zahrál si třeba za rezervu francouzského Montpellieru.

„Ve Francii to bylo super. I když byl tým v lize poslední, tak hráči chodili na trénink s úsměvem. Na rozdíl od Slovenska, kde hráči chodí na fotbal jako do práce,“ hodnotil holohlavý středopolař.

Od léta jej fotbaloví fanoušci mohou vídat v dresu Podluží.

Ani známé jméno jim však k lepšímu výsledku nepomohlo. Hrubina si v novém působišti musel zvykat na úplně jiný fotbal, než na který byl zvyklý. „Je to o kvalitě hráčů. Musel jsem se úplně přeorientovat. Navíc se nám nedaří, však se stačí podívat na tabulku. Je škoda, že jsme některé zápasy zbytečně prohráli,“ hlásil poněkud smutným hlasem mnohonásobný mládežnický reprezentant.

Přesto tvrdí, že jeho vzpomínky na působení v Hruškách budou jenom pozitivní.

„Nestalo se nic, na co bych měl vzpomínat ve zlém,“ dodal Hrubina.

Na devadesát procent je však jeho hrušecká mise u konce. Na zimu má naplánováno několik zkoušek v klubech z vyšších soutěží. Je ale možné, se se nebude stěhovat daleko.

„Ozval se mi pan Jagoš z Mutěnic, že by mě ještě rád viděl. Ale uvidíme, jak to dopadne,“ připomněl fotbalový sympaťák svoji neúspěšnou zkoušku u třetiligových vinařů letos v létě.