Od začátku zápasu se po maličkých krůčcích dostávali stále více do útočení domácí.

Pak ale přišla 22. minuta. Na ne právě dokonalém terénu zkoušel Václavík nakopnout přihrávku od obránce. Míč mu těsně před nohou skočil a kapitán hostů Lovětínský poslal překvapivý dáreček Václavíkovi rovnou do sítě. Z půlky hřišti.

Vzápětí se ale k míči dostal v šestnáctce uvolněný Simandl a vyrovnal. Do další šance se řítil Malár, brankář byl aloe rychlejší. Přesně nemířil ani projektil Dvořáka v dobré pozici. I tak se zdálo, že branka domácích je jen otázkou času.

Na tu odpověděla 51. minuta, kdy chyba Matiáška znamenala poměrně snadnou trefu pro kanonýra Bielčíka. A mohlo být i veseleji. Simandlův ostrý pokus levačkou Jihlavu hodně vyplašil, stejně jako nedotažený úprk Bilečíka v 61. minutě.

Potom své dvě tváře ukázal Václavík. V 71. minutě bravurně vytáhl těžkou střelu hostů z vápna. V první minutě nastavení ale zbytečně vyběhl před branku a ze souboje Doležal – Filip jej přeletěl míč až do branky.

„Určitě to pro nás je šťastná remíza. Ty dvě branky byly jasně domácího brankáře. My jsme ale v závěru ovládli střed hřiště, rozhodně jsme nepropadli,“ hlásil po zápase trenér hostů Josef Vrzáček.

Smutný byl jeho protějšek Jiří Fryš. „Za stavu 2:1 jsme měli dát aspoň dvě branky. Chtěli jsme hrát na brejky, ale z našich šancí se nám nedařilo nic vytěžit. A potom přišla chyba gólmana, „ hodnotil kouč MSK Břeclav.