A trenér Milana Valachovič má nůž na krku. Pokud jeho svěřenci nebudou v Orlové bodovat, pravděpodobně ho vedení klubu z funkce hlavního trenéra odvolá. „Už během středy se k nám donesly nepravdivé informace, jak se po Břeclavi vykládá, že byl trenér odvolán a jeho nějaký nástupce hned povede první trénink. Klub by chtěl dát touto formou najevo, že to není pravda a chtěl by zamezit dalším spekulacím. S panem Valachovičem jsem v úterý jednal a u áčka zůstává minimálně do sobotního zápasu v Orlové. Prostě do soboty se nic nemění. V případě neúspěchu na severu Moravy ale musíme reagovat. Zasedneme a budeme hledat alternativu," vyjasnil situaci jednatel břeclavského klubu Milan Volf.

Je jasné, že vedení klubu si vážnou situaci přiznává. „Situace není optimální, ba dokonce bych si ji dovolil označit za kritickou. Ještě tu je ale pro trenéra šance. Když na sportovním poli neuspěje, máme v hlavě jeho možné nástupce. Ovšem budeme je hledat ve vlastních řadách, nebudeme angažovat nikoho zvenku. Ale nerad bych předbíhal. Počkáme si na výsledek áčka v Orlové," poznamenal jednatel MSK.

Trenér Valachovič cítí, že je na něj velký tlak, ovšem zvěsti o svém odvolání bere s nadsázkou. „Že bych měl v Břeclavi skončit, poslouchám poslední čtyři roky. Teď je ta hrozba samozřejmě větší. Ale od klubu jsem žádné konkrétní ultimátum nedostal, s týmem se připravuju na Orlovou jako na každý jiný zápas a jako každý zápas tam chci vyhrát. Nějaké změny v základní sestavě asi budu muset udělat, ale spíše ze zdravotních důvodů než z výkonnostních," přidává svůj pohled na věc Milan Valachovič.

Výměna trenéra by byla logickým vyústěním neutěšené situace na chvostu tabulky. Mnoho možností jak pozvednout tým, už v půlce dubna nezbývá.

Hráčská obměna kádru přišla v zimě, nyní už je po přestupním termínu a nějaké posílení týmu je tedy pasé. „Hráči v posledním zápase vyloženě neselhali, první poločas byl v jejich režii a měli jsme zápas 4:1 vyhrát. Místo toho byla nešťastná remíza 2:2. Na závěr chyběla fyzička, nestíháme, faulujeme a z toho dostáváme branky. Strachujeme se zbytečně o výsledek. Je to malá sportovní tragédie," pokrčil rameny Volf.

Také dodal, že hráčské postihy zatím neplánuje. Herně to na jaře není úplně katastrofální, ale tým Břeclavi má nejhorší útok. A bez gólů se body získávají jen stěží. „Rozhodně to ale není tak, že by měl u nás někdo něco jisté. Pokud nebudou chtít dát hráči do záchrany vše, nemají u nás co dělat. Svých mladých hráčů čekajících na šanci máme dost," pohrozil jednatel MSK.

Teď hrají Břeclavané dvakrát venku, na trávníku deváté Orlové a desátého Uničova. Poslední Žďár nad Sázavou má jen tříbodovou ztrátu a bude čekat na každé zaváhání Jihomoravanů.