V prvním poločase se mohly více než dvě stovky přihlížejících kochat moderním běhavým fotbalem. Více práce měla jednoznačně podzimní jednička Břeclavi Hladký, tentokrát ale v brance hostů z Brna.

Poprvé jej překonal po necelé půlhodině domácí kanonýr Bielčík. Po přesném pasu za obranu si dokázal snadno poradit. Ve 36. minutě využila Břeclav výhody přímého kopu z dobré vzdálenosti. Míč nikomu nepůjčil Dvořák a vracel mu jej až gólman Brna, páteční oslavenec trefil přes zeď výborně. Do poločasu mohl navíc zvýšit Bielčík.

"Pro nás je určitě cenné, že jsme dali dvě branky do poločasu. A poradili jsme si i s dašlí komplikací ve druhém," vysvětloval domácí kouč Fryš.
Na mysli měl červenou kartu z 55. minuty, kterou za zbytečný druhý žlutý faul na půlce viděl Valent. Jenomže Brno bylo bez posil v útoku zcela marné.

Jediná střela překonala Václavíka až v nastavení a ještě ji zastavil ofsajd. To už bylo za stavu 3:0 pro domácí. V 81. minutě po jednom z nebezpečných brejků pálil nopvý muž na hřišti Paulík do tyče, a Svoboda vedle ležícího stopera hostů napodruhé Hladkého překonal. Domácí slavili třetí čisté konto v řadě, hosté smutnili.

"Co k tomu mám říct?" ošíval se po zápase trenér Petr Maléř. "Když nevystřelíme, tak nemůžeme bodovat. Proti zkušené obraně domácích nám zam scházela kvalita. Třeba Pepa Šural, který měl výbornou fazónu," hlásil.

"Soupeře jsme pustili do jediné šance. Jednoduché jsme to ale neměli, brněnská juniorka svoje kvality rozhodně má," dodal Fryš. Toho může mrzet, že jeho tým může potvrdit formu v soutěžním zase až za čtrnáct dní. To doma přivítá nováčka ze Slavičína.