Ztracené dva body, nebo získaný jeden? „To je nejtěžší otázka, kterou si teď kladu. Když se podívám na posledních dvacet minut, tak ten bod musíme vzít," uznal hned po zápase hlavní kouč břeclavského celku Ivan Dvořák, který znovu stravil devadesát minut v roli stopera.

To po úvodních dvaceti minutách byli jeho svěřenci v euforii. Hned v osmé minutě se trefil další veterán Zdeněk Šenkeřík. O deset minut později se z podobné akce prosadil jeho mladý útočný kolega Tomáš Pospiš. A v nastavení potrestal Simandl faul na Brazilce Lucase Carvalha. Všechno ukazovalo na to, že Břeclavané odehrají svůj nejlepší zápas sezony.Břeclavští fotbalisté uhráli remízu 3:3.

Jenže stačilo pár vteřin… „Pro zápas byl klíčový první gól Zlína. Špatně jsme se domluvili v obraně a po deseti vteřinách jsme inkasovali. Když jsme dostali druhý gól, myslel jsem, že to náš mančaft nabudí. Ale přišla rána do týla v podobě červené karty. Můžeme polemizovat, jestli ji rozhodčí musel dávat," přemýšlel Dvořák.

Rezerva Zlína ve druhé půli cítila, že Břeclav není nad její síly. Mačkala ji, ale nemuselo se jí to vyplatit. Jenže Jihomoravané měli smůlu. „Před vyrovnávacím gólem jsme měli šanci a dali břevno. Pak už to bylo jen o tom, jestli se nám podaří udržet bod. Akorát jsme si prodloužili trápení, které nás provází celou sezonu," smutnil někdejší prvoligový brousek.

Jako trenéra jej ale musel potěšit vyspělý výkon týmu z první půle. To zlínské mladíky k ničemu nepustil. Devatenáctiletý gólman Dominik Kunický neměl žádnou práci. „Že umíme hrát fotbal, ukazujeme celou sezonu. Ale asi nejsme důslední, nebo nedokážeme udržet koncentraci po celý zápas," kroutil hlavou Dvořák.

„Po zápasu s Vyškovem je to další zbytečná ztráta. Rozdáváme body na domácím hřišti," uzavřel břeclavský kouč.

MSK Břeclav – Fastav Zlín B 3:3 (3:0)

Branky: 8. Šenkeřík, 18. Pospiš, 45+1. Simandl (pen.) – 46. Kopečný, 49. Bartolomeu, 62. Kopečný. ŽK: 21. Simandl (BRE), 82. Dvořák (BRE) – 28. Strašák (ZLB), 41. Hlobil (ZLB), 45+1. Adamuška (ZLB). ČK: 52. Paděra (BRE).

MSK Břeclav: Kunický – Košut, Svoboda, Dvořák, Simandl (K), Paděra, Levai, Carvalho De Serra (74. Jurčík), Šenkeřík (54. Wallisch), Fojtík, Pospiš (87. Ulehla).