Protože Hrušky i Mikulov hrají se svými soupeři venku, na krajský přebor si mohou diváci zajít jen do Hlohovce. Domácí, kteří se na jaře namočili do sestupového pásma, přivítají na svém hřišti Miroslav. Hosté sice hrají ve středu tabulky, jistotu záchrany ale ještě nemají, neboť je od nejhorších týmů příliš bodů nedělí. Hlohovec jako by na jaře zapomněl střílet branky a to přesto, že má v kádru několik skvěle ofenzivně vybavených hráčů jako Pekár, či Kozubík. V gólové produktivitě se stal druhým nejhorším týmem soutěže, hned po beznadějném Doubravníku.

V I. A třídě se pokouší o záchranu v soutěži mužstvo Lanžhota. Pokud si chtějí zahrát stejnou třídu i v příští sezóně, musí se co nejrychleji vzpamatovat. Proti Rohatci to však budou mít nesmírně těžké. Hostující mužstvo má totiž nejlepší útok v soutěži a boj o postup do krajského přeboru jistě také ještě nevzdalo. Na první příčku ztrácí ze své třetí pozice v tabulce pouhé dva body.

Také první Velké Pavlovice jsou si toho vědomy, a tak se chystají v Kosticích bodovat a odčinit tak bezbrankouvou remízu s posledními Žarošicemi. Domácí budou chtít naopak potvrdit vítězství z derby proti Tvrdonicím, ve kterém uspěli až v nastaveném čase, kdy se trefil Baláž.
O soutěž níž jsou v sestupových vodách namočeny také Popice, které na jaře moc dobrou formu nemají. Ty doma přivítají Šatov, ktrý se momentálně nachází na klidné osmé pozici. Hosté navíc za sebou mají úspěšnou přetřelku proti Šanovu, ve které zvítězili 6:4.

Ve druhé skupině I. B třídy přivítá jedenáctý Podivín osmý Vracov. Domácí, kteří nedohráli své poslední utkání kvůli vážnému zranění jejich spoluhráče, si musí dát pozor hlavně na standartky hostů. Hostující Lejsal totiž patří mezi nejlepší exekutory přímých kopů v soutěži. Loňský lídr tabulky však potřebuje zabrat aby se dostal z pro ně nepříjemných pozic.

Atraktivní souboj uvidí v sousedním městě. Ve Velkých Bílovicích se střetnou sousedé z tabulky. Pátí domácí přivítají šestou Hroznovou Lhotu, která má jen bod ztrátu. Oba soupeři poslední zápas jen remizovali, Hroznová Lhota se slabým KENem Veslelí, Velké Bílovice se silnějším Vracovem.