Jen skromné oslavy se chystají v Lednici, která si vybojovala postup do I.A třídy. Bez ohledu na to, jak dopadne jejich nedělní domácí utkání s Žarošicemi (16:30).

„Chtěli jsme kvůli oslavám přeložit zápas na sobotu, ale to nám nebylo umožněné. V pondělí jdeme do práce, takže žádná velká sláva nebude. Ty největší už proběhly po zápase minulý týden v Kněždubu,“ potvrdil lednický sekretář Miroslav Schallenberger.

První B třída je zamotaná i na opačném konci tabulky. Tam si to o záchranu rozdají Mikulčice s Velkými Bílovicemi. V nedělním zápase, který začíná v 16:30 na půdě Mikulčic, bude domácím stačit k záchraně remíza.

Krajský přebor si zahrají i příští rok Novosedly. Jediný zástupce Břeclavska v nejvyšší krajské soutěži se zachránil až v minulém kole, kdy deklasoval Židenice 7:1. V sobotu od půl páté proti Zbýšovu se tak může v klidu rozloučit. „Oslavy záchrany si necháme až na závěrečnou,“ nechal se slyšet kouč Novosedel Bohdan Ryšavý. Příští rok doplní Novosedly v krajském přeboru i Podivínští, kteří si postupové oslavy užily už minulý týden.

Postupové oslavy do druhé nejvyšší dorostenecké ligy si užijí i dorostenci MSK Břeclav U19. Ti v sobotu od 10:15 na Slovanu hostí Spartu Brno. Mladí fotbalisté MSK, kteří vyhráli už deset zápasů v řadě, mají připravené i speciální oslavy gólů.