Ve slunečném odpoledni hnalo dopředu domácí na dvě stovky diváků, na tribunách nechyběli ani fanoušci hostí. Ti měli v prvních minutách více radosti. Kyjov, ač hrál na začátku zápasu jen na jednoho útočníka a pět záložníků, měl mnohem více ze hry a obrana Slavoje musela být pozorná.

Jak už to ale ve sportu bývá, snaha někdy nestačí. V 18. minutě totiž zčista jasna udeřilo na druhé straně. Domácí se dostali v ponechané výhodě do rychlého brejku a domácí záložník Vintrlík napálil míč z třiceti metrů přesně ke vzdálenější tyči kyjovské branky. Brankář hostí Kůřil si tak poprvé sáhl na míč v momentě, kdy ho vytahoval z branky.

Chvíle kyjovských fotbalistů teprve měly přijít. Vyrovnat utkání se jim podařilo už za necelých deset minut, když si napravo pohrál Přikryl s dvěma domácími obránci a obstřelil i brankáře Pavlovic. A aby toho nebylo málo, o pět minut později se vysoko do vzduchu zavěsil hostující Kučera a z šesti metrů se hlavou nemýlil.

Kdo čekal následný tlak domácích před odchodem do kabin, ten musel být zklamán. Kyjov v pohodě bránil, domácí navíc dohrávali poločas o deseti kvůli ošetřování domácího kapitána.

Domácí Slavoj předvedl parádní nástup do druhé půle. Hned po minutě hry hlavičkoval jeden z domácích záložníků těsně vedle tyče. To bylo ale na dlouhou dobu vše. Brankář Kyjova si od té doby na balon skoro nesáhl, jelikož obrana před ním odvracela většinu nakopávaných míčů.

Přestože domácí trenér Piták v 65. minutě posílil útok o vytáhlého útočníka Šabatu, k úspěchu to nevedlo. Pravda, chybělo i trošku štěstí. V 85. minutě totiž Balcárek přestřelil a v 90. minutě domácí trefili z přímého kopu dokonce tyč.

„Dnešní zápas se nám jak výsledkově, tak herně, nepovedl. Soupeř byl fotbalovější a měl svou kvalitu. Šli jsme sice do vedení, ale soupeř aktivní hrou vývoj zápasu otočil. Poté jsme měli postupně šance na vyrovnání, ale chybělo nám štěstí nebo potřebný klid v koncovce. Nám chyběly pro zranění nebo nemoc tři hráči základního kádru. Proto náš dnešní herní projev neměl potřebnou kvalitu,“ zhodnotil utkání pavlovický kouč.