Favorizovaný Slavoj nakonec zápas ovládl, trvalo mu však dlouho, než se proti houževnatě bránícímu soupeři prosadil.

Hřiště bylo po vydatném dešti hodně podmáčené, ne však nezpůsobilé. Těžký terén vyhovoval spíše domácím. Hostům totiž znemožnil kombinační hru a nutil je používat k přechodu do útoku nakopávané míče. Ty ale obrana Kosti sbírala první půlhodinu s velkým přehledem a nenechala soupeře vážněji zahrozit. Velké Pavlovice zpočátku vůbec nepřipomínaly favorita, který si do Kostic přijel pro body a trenér Jaromír Piták se na své svěřence musel hodně zlobit.

Největší šanci Kostic spálil Lakatos, který nestačil využít špatného výkopu hostujícího Honze. Brankářská dvojka Slavoje ale svou chybu včas napravila. Kostice se ubránily až do 34. minuty. To si na jeden z mnoha centrů naskočil nikým nehlídaný kapitán hostů Vašek a hlavou zavěsil. O chvíli později Šabatovi chyběly jen centimetry, aby hlavou trefil prázdnou branku. „Šli jsme do zápasu s tím, že budeme hrát na brejky a standardky. Postavili jsme pět záložníků a čekali, co na nás soupeř vymyslí. Až do první branky se nám to docela dařilo,“ komentoval po zápase taktiku kostický trenér Miloslav Vaněček.

Hosté se k jeho nelibosti dočkali druhého gólu ještě do půle. V závaru před kostickou brankou zablokoval Vaškovu střelu v pádu rukou domácí Mráz a po zásluze viděl z rukou rozhodčího červený kartonek. Velkopavlovický kapitán následně penaltu proměnil a uklidnil tak hru hostí.

Poloprázdná střídačka Kostic jasně ukázala, že trenér domácích postavil všechny, kteří měli ruce a nohy. „Tento zápas byl extrémní. Měli jsme na marodce hned trojici hráčů a na střídačce jsem měl jen dva dorostence. I ten si navíc ve druhé půli zahrál,“ komentoval stav svého mužstva domácí trenér.

Druhá půle už branky ani fotbalovou krásu nepřinesla. Kostice se sice úplně nevzdaly, ale v desíti hráčích toho moc nezmohli. Jedinou větší šanci spálil Brázda, kterému chyběl krok, aby hlavou alespoň snížil. Velké Pavlovice navíc začaly kombinovat na krátkou vzdálenost, nikam se nehnaly a nakopávali balony dopředu.

„Zápas ovlivnilo naše vyloučení. Druhý poločas jsme věděli, že v deseti se proti takovému soupeři jen těžko prosadíme. Tak jsme se zatáhli, abychom neprohráli zbytečně vysokým rozdílem. Soupeř druhou půli pojal hodně profesorsky, nepůjčoval nám balon a i ten jeho pohyb byl pomalejší,“ dodal Vaněček. Jeho tým už je prakticky odsouzený k sestupu do I.B třídy.

Sokol Kostice – Slavoj Velké Pavlovice 0:2 (0:2)
Branky: 34. a 44. (pen) Vašek
ČK: Mráz (Kostice)
Diváků: 100
Kostice: Osička – Podrazil, Hrnčíř (46. Stibůrek), Salajka, Herák, Král (C), Požgay, Brázda, Kosek, Lakatos, Mráz
Velké Pavlovice: Honz – Kotoun, Koráb (54. Pilarčík), Měřínský, Jilka – Vašek, Švrčina, Loubek, Presl – Vintrlík, Šabata