Jak se vám v Tvrdonicích líbilo?
Moc, celá akce je výborně zorganizovaná, a jde o skvělou konfrontaci mezi českým, slovenským a maďarským fotbalem. Sám si vzpomínám, jak jsem měl tyto turnaje rád.

Jaké byly ve vašich žákovských letech?
V mé době jsme se na podobné turnaje dostali samozřejmě méně. Ale občas jsme jezdili do Německa nebo třeba na Slovensko. Když jsme hráli proti tamějším týmům, a ještě přijeli třeba kluci z Maďarska nebo Polska, byla to pro nás konfrontace s tím v uvozovkách evropským nebo světovým fotbalem. A dobrá zkušenost pro všechny. Takto mezinárodní turnaje určitě berou i současní kluci.

Co je v tomto věku pro mladé hráče nejdůležitější?
Pořád je nejpodstatnější, aby je fotbal bavil. Je skvělé vidět to jejich nadšení ze hry, a to je strašně důležité, aby to hráli pro zábavu. Vůbec nic jiného ještě není podstatné.

Co vy a jižní Morava, dostanete se sem někdy?
Hrozně málo. Jižní Moravu skoro vůbec neznám. Tato akce byla pro mě jedna z ojedinělých návštěv tohoto regionu.

A jaký je váš vztah k vínu, které je pro tuto oblast příznačné?
Vínu moc nerozumím. Když už si dám alkohol, tak radši pivo. I když je pravda, že občas vypiju skleničku vína na chuť, ale tu mám strašně málo. (úsměv)

Je i váš patronát nad tímto mezinárodním turnajem důkazem toho, že se budete věnovat rozvoji mládežnického fotbalu u nás?
Samozřejmě, že postupně to tak může být. Pro mě je teď všechno nové tím, že jsem teprve nedávno skončil s hráčskou kariérou. Rozkoukávám se a hledám, co mě naplňuje. Toto může být jedna z cest.

Za necelé tři týdny vás čeká oficiální rozlučka s kariérou na stadionu na Letné. Co od ní očekáváte?
Definitivně uzavřu hráčskou kariéru. Přitom se potkám s hráči, s nimiž jsem odehrál podstatnou část kariéry, a někteří z nich se stali mými kamarády.

Fotbalové hody v Tvrdonicích.
Rosický viděl triumf malých sparťanů. Na dětech je vidět nadšení, pochvaloval si