V desátém mužstvu druhé nejvyšší soutěže podepsal smlouvu na půlroční hostování s opcí. „Mám radost, že si můžu zahrát v jihlavském dresu. Dostal jsem šanci a budu se snažit ji co nejlépe využít,“ zářil spokojeností Veselý.

Tomu se na podzim v břeclavském dresu příliš nedařilo. Proto zpráva o jeho angažmá v druholigovém týmu mnohé překvapila. „Honza je vysoký, gólový útočník. My jej sledujeme dlouhodobě. Věříme, že se opět dostane do formy, kdy o něj měli zájem i prvoligové kluby,“ doufá sportovní manažer jihlavského klubu Zdeněk Šmýd.

Jihlavský klub v zimní přestávce hodně posiloval. V kabině se tak sešlo na deset tváří, které v klubu v podzimní části sezony neúčinkovali. A Veselý je jednou z nich.

„Několik kluků jsem poznal už dřív. Třeba z brněnského dorostu,“ osvětlil dvaadvacetiletý útočník, který se navíc přiznal, že si mírně polepšil i finačně. „Přeci jen je to druhá liga,“ netajil.

U druholigového týmu Jihlavy však nemusí zůstat. Začátek přípravy jistě stráví v prvním mužstvu, jeho nový chlebodárce však hledá další posily. A to i do útoku, tedy na Veselého post.

„Počítáme s tím, že sezonu začne v třetiligové rezervě. Pak bude záležet jen na jeho výkonnosti, jestli mu trenér dá šanci i v našem prvním mužstvu,“ prohlásil manažer Šmýd.

V šatně Vysočiny byl bývalý břeclavský forvard přivítán příjemně, atmosféra prý byla velmi přátelská. V tom se údajně nelišila od jeho předchozího angažmá v modro–bílém dresu.

„S celou kabinou v Břeclavi jsem vycházel úplně v pohodě. Kluci mi budou chybět bez vyjímky. Ale nejvíc asi Ondra Pokorný, se kterým se znám už z Kohoutovic,“ prozradil Veselý.