Do konce sezony už mnoho zápasů nezbývá. Kam se vydat k zajímavým zápasům v krajských soutěžích? Nabídka je tradičně bohatá.

KŘEPICE – PODIVÍN (I.B), SOBOTA V 14.15

Na výborný výkon ze druhého poločasu v minulém zápase v Hovoranech budou v sobotu odpoledne navazovat Křepice. Štika jarní poloviny sezony otočila vývoj duelu. Tentokrát jarní formu Křepic otestuje Podivín, který se drží o příčku za svým soupeřem na desátém místě. Jistotu záchrany ještě nemá ani jeden celek.

NOVOSEDLY – ROUSÍNOV (KP), SOBOTA V 16.30

Novosedly vyhrály na hřišti posledních Jevišovic, navíc se jim vracejí uzdravení hráči. K dokonalosti chybí týmu kouče Bohdana Ryšavého dostat pod sebe Boskovice, které jsou na tom zatím o pozici lépe. Jejich sobotní protivník z Vyškovska se musí po víkendu oklepat z potupné domácí porážky od Bzence.

RAKVICE – MIKULOV (I.A), SOBOTA V 16.30

Ještě před pár týdny to nevypadalo, že půjde o souboj skoro sousedů v tabulce. Jenže série neúspěchů Rakvic na jaře připomíná podobné tápání Mikulova na podzim. Osud Pálavy je už dlouho zpečetěný a v příští sezoně se bude připravovat jen na I.B třídu.

BŘECLAV B – VELKÉ PAVLOVICE (I.A), NEDĚLE V 10.30

Nevyz­pytatelný ročník zažívá I.A třída. Sedmý a třináctý tým tabulky dělí jen sedm bodů. Na břeclavském stadionu se v neděli dopoledne hraje o jistotu záchrany. Devátá rezerva MSK se jí může přiblížit, Veké Pavlovice na osmé příčce už ji mají skoro tutovou. Hosté by ale chtěli ještě vylepšit jarní polovinu sezony, ve které se po výborném startu poněkud zadrhli.

LANŽHOT – BOSKOVICE (KP), NEDĚLE V 16.30

Pomoct jinému okresnímu týmu mohou fotbalisté Lanžhota. Doma ale musejí přehrát Boskovice. Nejjižnějšímu celku krajského přeboru už vlastně o nic nejde. Může „jen" potvrdit pověst jednoho z nejobávanějších celků jara. Tu si minulý víkend pošramotili porážkou v Bosonohách.

LEDNICE – KYJOV (I.A), NEDĚLE V 16.30

Fotbalisté Kyjova musejí litovat, že jim los nenadělil Lednici na úvodní jarní kola. Tehdy totiž Moravan body štědře rozdával, zatímco Kyjovu se je dařilo sbírat. Situace se ale změnila, Lednice našla zracenou formu a začala střílet góly. Zato s někdejším účastníkem třetí ligy to nevypadá dobře. Z předposledního místa se zatím marně snaží zabránit pádu do sedmé nejvyšší soutěže.

HLOHOVEC – MILOTICE (I.B), NEDĚLE V 16.30

Minimální ztráta na týmy před sebou. Jenže ta forma… Hlohovec se ze středu tabulky propadal nenápadně, jenže už je skoro na dně. Na poslední Tvrdonice má jen bod náskok. A hlavně: na jaře prohrál všech osm zápasů. Teď jej doma čekají osmé Milotice.

TVRDONICE – HOVORANY (I.B), NEDĚLE V 16.30

Ani Tvrdonice neoslňují formou. Na jaře vyhrály jen nad Hlohovcem. Dvakrát z posledních tří duelů podlehly soupeři minimálně o pět branek. Jejich situace rozhodně není beznadějná, na jedenácté místo ztrácejí jen šest bodů. Tradiční účastník krajských soutěží ale musí zabrat.