Přestože se břeclavští fotbalisté nacházejí v krizi, boj o záchranu ve třetí nejvyšší soutěži stále není jen utopickým snem. Na předposlední HFK Olomouc ztrácejí Dvořákovi svěřenci i přes nevyvedený start jara tři body.

Jaké zápasy se hrají na okresních hřištích?

LANŽHOT – JEVIŠOVICE (I.A). Fotbalisty Lanžhota povzbuzené výhrou 4:2 v derby na hřišti Novosedel, čeká duel, v němž by si tři body neměli nechat ujít. Svěřenci Petra Maléře totiž v neděli přivítají na domácím hřišti poslední tým krajského přeboru Jevišovice. Celek ze Znojemska sice v minulém kole oslavil své první vítězství v této sezoně, nadále však zůstává beznadějně poslední, přičemž na předposlední Znojmo ztrácí šest bodů.

RAKVICE – BŘECLAV B (I.B). Jarní derby Rakvic s rezervou Břeclavi bude mít pikantní nádech. Oba celky totiž v tabulce I. A třídy dělí pouhé dva body. Rakvicím patří se ziskem dvaceti bodů osmá pozice, rezerva Břeclavi dosud nasbírala bodů osmnáct, přičemž figuruje na jedenácté pozici. „Je to prestižní zápas. Chceme konečně na jaře doma vyhrát, zatím se nám to dvakrát nepodařilo. Na druhou stranu Břeclav taky určitě bude mít velkou motivaci, takže to bude zajímavý zápas" prohlásil o derby trenér Rakvic Karel Bečka, který v minulosti v Břeclavi působil.

Jeho svěřenci sice na jaře ještě nevyhráli, v klubu ale panice nepodléhají. „Nemyslím si, že by nás Mikulov nějak ohrožoval," poukázal Bečka na situaci beznadějně posledního klubu, který na Rakvice ztrácí dvanáct bodů.

PODIVÍN – KRUMVÍŘ (I.B). Fotbalisté Krumvíře pošilhávají po postupu do vyšší skupiny, což potvrdili o uplynulém víkendu, kdy na domácím hřišti deklasovali v poměru 6:0 Hovorany. V sobotu otestuje sílu druhého celku tabulky na svém hřišti Podivín. Slavoj zažívá poměrně dobrý start do jarní části sezony, když si ze čtyř zápasů připsal do tabulky sedm bodů. Naposledy fotbalisté Podivína remizovali na hřišti Milotic.

HLOVOVEC – VACENOVICE (I.B). Hlohovec zatím na jaře kráčí od porážky k porážce, naposledy fotbalisté z Břeclavska prohráli 1:5 s Hroznovou Lhotou. V neděli bude mít Sokol šanci spravit si chuť a napravit dojem z nevyvedených úvodních kol jarní části sezony. V domácím prostředí vyzvou Hlohovečtí poslední Vacenovice, které se pokusí bodově dotáhnout na předposlední Tvrdonice

TVRDONICE – NIKOLČICE (I.B). Fotbalisté Tvrdonic za sebou nemají špatný vstup do jarní části sezony. Ačkoliv se jim na podzim vůbec nedařilo a za celou dobu si připsali pouze tří výhry, na jaře Tvrdoničtí oslavili dvě výhry. Především ta dosud poslední z minulé neděle, má takřka cenu zlata. Fotbalisté Tvrdonic obrali o všechny body přední tým tabulky Lovčice.

Nikolčice prožily o víkendu jiný příběh než jejich nedělní soupeř. Družstevník na domácím hřišti prohrál 2:4 s Křepicemi.

KŘEPICE – MILOTICE (I.B). Křepice se o uplynulém víkendu vrátily na vítěznou vlnu, na níž se vezly v úvodních duelech jarní části sezony. Dobrou formou se budou snažit Křepičtí potvrdit proti Miloticím, jež se pohybují kolem středu tabulky. Křepicím aktuálně patří v I. B třídě desátá příčka a v případě výhry se bodově dotáhnou na svého nedělního soupeře.

VÁCLAV PETRŮ