Třetiligová Břeclav hraje ve Velkém Meziříčí, Novosedly v tomto kole krajského přeboru odpočívají. Doma se ale ve stejné soutěži představí Lanžhot, který má napravovat promarněný zápas v Rousínově.

SOBOTA 16.30: RAKVICE – DUBŇANY (I.A).

Nejvyšší čas bodovat mají Rakvice, které se z pozice mužstva v klidném středu tabulky nenápadně propadávaly dolů. Po zimě oslabený tým má na předposlední místo náskok už jen dva body. Jenže dnes odpoledne to bude mít pořádně těžké. Tradiční fotbalová bašta Dubňany zase ztrácí jen dva body na první Bučovice. A to by jim ráda vyfoukla. Na celek z Břeclavska rozhodně nečeká snadná úloha.

SOBOTA 16.30: PODIVÍN – HOVORANY (I.B).

Slavoj naposledy prohrál vysoko 0:4 na hřišti lídra soutěže Velké nad Veličkou. Na domácím hřišti se mu ale tradičně daří líp než venku. Jeho situace není bůhví jaká, proti svým pronásledovatelům z Hovoran tak cítí povinnost bodovat. Hosté z Kyjovska se na jaře pořádně trápí. Na výhru čekají už od prvního kola po skončení zimní přestávky.

NEDĚLE 14.15: KŘEPICE – VELKÁ NAD VELIČKOU (I.B).

Nováček soutěže sice nezvládl poslední derby v Krumvíři, odkud odjel s porážkou 1:4, jinak si ale Křepice užívají báječné jaro. Jejich forma je taková, že se na domácím hřišti nemusejí bát ani prvního týmu tabulky. Velká má naopak motivaci udržet za zády dorážející Krumvíř, který si to patrně s Velkou rozdá v boji o postup do vyšší soutěže.

NEDĚLE 16.30: LANŽHOT - RÁJEČKO (KP).

Spíš před sebe než za sebe v tabulce pokukují fotbalisté Lanžhota. Naposledy ukázali svou kvalitu v Rousínově, kde ale prohráli. Mohlo za to i podcenění soupeře. Takové sebevědomí nyní Sokol má. „Podle mě to byl po Bohunicích druhý nejsilnější mančaft, proti kterému jsme hráli," uznal lanžhotské kvality vedoucí Rousínova Jaroslav Andrla. Zítřejší soupeř Lanžhotských Ráječko je ale na pátém místě. Tady podcenění na místě nebude. Zvlášť, když v minulém kole přejelo 4:0 FK Znojmo.

NEDĚLE 16.30 LEDNICE – VELKÉ PAVLOVICE (I.A).

Moravan se v minulé sezoně konečně probral ze zimního spánku a šesti brankami na domácím hřišti převálcoval silné Veselí nad Moravou. Na lednickém trávníku se uskuteční také okresní derby s Velkými Pavlovicemi. Ty tradičně potvrzují pověst mužstva pro druhou polovinu sezony, ale teď už jsou dvě kola bez výhry. Minule přišly o dva body vyrovnávacím gólem v nastavení.

NEDĚLE 16.30 TVRDONICE – KRUMVÍŘ (I.B).

Rychle zapomenout na minulé kolo. To byl přes týden hlavní úkol fotbalistů Tvrdonic. Ty totiž prohrály rozdílem dvou tříd 0:6 v Miloticích. Kdo se má stát týmem, na kterém se má tradiční účastník krajských soutěží chytit? Druhý tým tabulky Krumvíř. Domácí to budou mít hodně těžké. Bojovat ale potřebují, jsou totiž poslední.

NEDĚLE 16.30 HLOHOVEC – LOVČICE (I.B).

O jediný bod a jednu příčku líp je na tom Hlohovec, který zažívá mizerné jaro. Teď prohrál 0:4 na hřišti třetího Kněždubu, doma jej nyní čekají páté Lovčice. Každé další zaváhání může Hlohovec přiblížit nebezpečí, že budou v příští sezoně hrát jen okresní přebor.