„Máme bohužel tu smůlu, že je Mikulov na rozhraní okresů. Rok co rok jen čekáme, kam nás zařadí. Nemůžeme to nijak ovlivnit. Ještě předloni jsem byli v břeclavsko–hodonínské skupině, letos a příští rok jsme zase v té druhé, znojemsko– brněnské. Je to pro nás nevýhodné, jak z důvodu zvýšených nákladů na cestování, tak nám budou chybět i derby a divácky atraktivnější zápasy,“ řekl hořce sekretář mikulovského klubu Milan Špalek.

Naopak radost zavládla u nováčka I.A třídy v Lednici, která si skupinu s dalšími šesti břeclavskými oddíly přála. „Tím, že nás nalosovali do skupiny B, zůstanou dojezdové vzdálenosti téměř stejné, jestli se ještě o něco nesníží. Takže nějaké velké navyšování rozpočtu neplánujeme. Čekají nás zajímavé derby zápasy s kluby v okolí,“ potvrdil předseda lednického klubu Kamil Kasala.

Břeclavsko nepřijde ani o vinařské derby Bořetice – Velké Pavlovice. U obou týmů se spekulovalo, že se do I.A třídy nepřihlásí. Byly to ale jen fámy. „Vůbec jsme o něčem takovém neuvažovali. Do soutěže jsme se regulérně přihlásili. Ty zprávy byly nepodložené, lidé jsou závistiví,“ naznačil bořetický sekretář Radek Vala. Stejné to bylo i ve Velkých Pavlovicích. V kalendáři si tak můžete bez problémů označit 18. září jako datum konání dalšího vinařského derby.

Skladba I.A třídy 2011/2012
Skupina A: Slavkov, Vojkovice, Šlapanice, Bosonohy, Šaratice, Líšeň B, Slovan Brno, Čebín, Jevišovice, Hrušovany n. J., Bořitov, Dobšice, Miroslav, Mikulov
Skupina B: Velká nad Veličkou, Lednice, Tvrdonice, Dražovice, Rohatec, Bučovice, Břeclav B, Lanžhot, Velké Pavlovice, Mutěnice, Vacenovice, Bořetice, Ratíškovice, Rakvice