Napjatá atmosféra v hledišti, kde se oba fanouškovské tábory předháněly ve skandování, se přenesla i mezi hráče na hřiště. Od počátku byl k vidění tvrdý fotbal, který praktikovaly oba týmy. Nutno říct, že tím utrpěla fotbalová krása. V první půli měly mírně navrch Bořetice, přesto byli nejblíže brance domácí. V 7. minutě totiž hostující Baštář na hranici šestnáctky zahrál rukou a mohl být rád, že viděl od sudího jen žlutý kartonek. Navíc se proti Celticu kopala penalta. K té se postavil kapitán domácích Vašek, jeho střelu k tyči ale Galla vystihl a vyrazil. „Neproměněná penalta nás hodně podlomila, mohli jsme rozhodnout zápas hned na začátku, bohužel, nepovedlo se,“ mrzel penaltový neúspěch domácího kouče Jaromíra Pitáka.

Od té doby Velké Pavlovice branku Bořetic až do poločasu neohrozily. Naopak Chromek se musel mezi třemi tyčemi otáčet. V závěru půle na něj Bořetice mířily jednu střel za druhou. Ztroskotal na něm hlavně dvakrát v jasné pozici Kadlec.

I ve druhé půli byli lepší hráči Bořetic. Velkopavlovičtí jim ale dali lekci z produktivity. V 59. minutě zahrávali domácí roh, na který si naskočil Loubek a Galla se mohl za balonem jen ohlédnout. „Celý zápas tlačíme, máme více ze hry, ale nemohli jsme ten míč dokopat do branky. Pak nepohlídáme jednu standardku a je zle,“ krčil rameny trenér Bořetic Stanislav Hřiba.

Po vstřelené brance se domácí zatáhli a zvolili hru na brejky. Útočit musely Bořetice a rozhodně se činily. Vedoucí branka domácích přispěla ke zrychlení tempa zápasu a bylo se na o dívat. Po hodině hry musel hlavičky hostů z brankové čáry vyrážet brankář Chromek nebo některý z domácích obránců. Hráči Celticu sice soupeře výrazně přestříleli, jejich projektilům ale chyběla přesnost, což je v závěru utkání hodně mrzelo. Útočný tlak hostí vyhovoval Velkopavlovickým, kteří několikrát nebezpečně zahrozili z protiútoků. Největší šanci k vyrovnání měl v 88. minutě Machala, ale jeho střelu vleže vykopl opět na poslední chvíli Chromek. Tři body tak zůstaly ve Velkých Pavlovicích.

„Atmosféra byla skvělá. Po vstřelené brance už jsme se nikam nehnali, vystřídali jsme a hráli na brejky. Nebyli jsme lepší, ale štěstí stálo tentokrát u nás. Hlavní jsou tři body. Doufám, že si derby fanoušci užili,“ komentoval zápas Piták.

„V Bořeticích na podzim měly více ze hry Pavlovice, přesto jsme tehdy vyhráli 1:0. Teď to bylo naopak, takže to byla odveta, jak se patří. Asi je to tak spravedlivé,“ dodal sportovně Hřiba.

Slavoj Velké Pavlovice – Sokol Celtic Bořetice 1:0