Celodenní letní fotbalový turnaj pod záštitou firmy ZFP Akademie a.s. se hrál v Poštorné za účasti celků MSK Břeclav, FK Mutěnice, Fotbal Fulnek a 1.FC Brno. Celému turnaji však přihlíželo asi jen 150 diváků.

Nejvíce pozornosti přitahovalo hned první utkání, ve kterém se střetl domácí MSK Břeclav a 1.FC Brno, které však pro množství zraněných hráčů a souběžně hraný turnaj v Čelákovicích přijelo jen s B týmem posíleným o dva hráče Áčka. Domácím se v tomto utkání nic nedařilo, už v 5. minutě mohli inkasovat po kiksu Gally, ale brankář svou chybu napravil.

V 9. minutě nastřelil břevno domácí Simandl. Ve 12. minutě ale šlo do vedení Brno. Z 25 metrů napřáhl mladý Vietnamec Nguyen Tuan a trefil se přesně pod břevno. Ve 25. minutě trefil opět spojnici tyče a břevna Demjanovič. Kalich hořkosti si domácí vypili až do dna, když ve 30. minutě zvýšil po teči Huška na 2:0 pro Brno. V druhém poločase už se hrál fotbal bez šancí, za zmínku stojí snad jen gól domácího Veselého, který ovšem padl z ofsajdu. Brno tak uštědřilo Břeclavi lekci z efektivity a mohlo se těšit na finálový souboj.

V pravé poledne začal druhý semifinálový zápas mezi Fulnekem a Mutěnicemi. Druholigový Fulnek se rychle ujal vedení 2:0, když se v 5. minutě prosadil Košťuřík a v 15. minutě Krása. Až potom se probudily i Mutěnice, zlepšily pohyb a začaly se dostávat do šancí. Ve 31. minutě nastřelil mutěnický Šuhaj tyč, ale ukázalo se, že se jen zastřeloval, když o minutu později již mířil přesně – 2:1. Zlepšená hra Mutěnic pokračovala i v druhém poločase, ale až čtyři minuty před koncem Obal vyrovnal na 2:2. Utkání tedy skončilo remízou a následoval penaltový rozstřel, v němž byly úspěšnější Mutěnice.

V zápase o třetí místo se utkal domácí tým s Fulnekem. Domácí nasadili velmi rychlé tempo, jemuž Fulnečtí nestačili. Nejvíce vidět byl útočník Veselý, který ve 21. minutě nastřelil břevno. O tři minuty později už mířil přesně, když v souboji z očí do očí chytře přelomoval brankáře hostí. Ani po změně stran tlak Břeclavských nepolevil. Ve 42. minutě byl v pokutovém území faulován Polášek a Schwarz penaltu proměnil – 2:0. Břeclav dvougólové vedení s přehledem udržela, Fulnečtí v druhém poločase brankáře Gallu ani jednou neohrozili.

Odpolední finále mezi celky 1.FC Brno a Mutěnic přineslo paradoxně nejméně pohledný fotbal. Obě mužstva si nedokázala vypracovat výraznější šanci. Až těsně před koncem první půle se po teči prosadil mutěnický Obal. V druhé půli Brno přidalo a dočkalo se vyrovnání v 52. minutě, kdy mutěnický brankář chytil do rukou „malou domů“ a následný přímý kop brněnský Urban proměnil ve vyrovnávající gól.

Radost z vyrovnání však Brněnským vydržela jen čtyři minuty, to si na centr do šestnáctky naběhl nejlepší střelec turnaje Rudolf Obal a střelou k tyči vrátil Mutěnicím vedení. Tento gól se ukázal být vítězným a Mutěnice si tak odvezly domů cenné vítězství v celém turnaji.

Martin Daneš