S fotbalem máte zkušenosti ze svého aktivního hraní?

Něco jsem za ta léta odehrál. Do šestnácti let jsem kopal v Bohemians ČKD Praha, po návratu na Moravu jsem hrál v Kyjově krajský přebor dorostu a později v mužích Moravskoslezskou divizi. Studoval jsem totiž na potravinářské průmyslovce v Bzenci. Na vojně jsem byl v Hodoníně, pak dva roky v Praze, to již jsem se více věnoval pracovní činnosti a fotbal byl jen výplní volného času. Pak jsem prošel Šanovem, Mikulovem. Hrál jsem i v Rakousku v Laa an der Thaya čtyři roky vyšší soutěž a pak ještě dalších pět let v Neuruppersdorfu soutěž nižší. V poslední době jsem oblékal dres Bavor, na podzim ještě v každém zápasu, nyní to vypadá, že nastoupím jen občas nebo vůbec.

Okusil jste už i trenérské řemeslo?

V Šanově, kde nyní bydlím, jsem trénoval fotbalisty od mládeže až po dospělé, trenérskou práci jsem vykonával i v Mikulově, v Polné, dva roky jsem trénoval divizní družstvo Velké Meziříčí a loni stejnou soutěž ve Spartě Brno.

O fotbalu toho tedy jistě hodně víte a nabyté zkušenosti můžete nyní uplatnit v MSK Břeclav.

Chtěl bych toho v klubu hodně změnit, nepůjde to ale najednou, jednotlivé postupné kroky budeme muset důkladně zvážit.

Co bylo vašim prvním zásadním rozhodnutím?

Změna struktury klubu vytvořením funkce sportovního manažera, kterou bude vykonávat trenér áčka mužů Milan Valachovič. On se bude starat o sjednocení linie výchovy fotbalistů v klubu, já budu mít na starosti finance a styk s partnery.

Při Vašem zaměstnání ve funkci oblastního vedoucího prodeje asi nebudete celodenně k zastižení v kanceláři klubu, že?

V MSK jsem rozdělil pravomoci mezi spolupracovníky, musíme změněnou situaci zvládnout. Na stadionu budu většinou v týdnu po zaměstnání v odpoledních hodinách a den o víkendech. Kdy budu odpočívat, to netuším (úsměv).

Áčko mužů je výkladní skříní klubu. Jaká je v něm aktuální situace?

Díky trenéru Valachovičovi a předešlému vedení klubu je áčko mužů vysoko v tabulce třetí ligy a nemusíme situaci na jaře řešit drahým nákupem hráčů. Naší orientací zůstává začlenit do áčka vlastní odchovance a snažit se vychovávat kvalitní hráče a pak je prodávat do vyšších soutěží, jak se to podařilo s Navrátilem. To by nám pomohlo v řešení naší finanční situace. Otevřené dveře k nám budou mít i talentovaní hráči z blízkého okolí, kteří by u nás mohli fotbalově dozrát.

Jaké další představy máte o činnosti klubu?

V ekonomické oblasti chci, aby každý dostal včas to, na co má nárok, aby v platbách nebyly skluzy. Zapracovat bude třeba na vzdělávání trenérů, lektory budou naši profesionální trenéři Milan Valachovič, Luděk Zlámal a Igor Matušek. Je třeba, aby se v klubu trénovalo od přípravky až po áčko mužů jednotně. Naši nejzkušenější trenéři těm ostatním mají co říci, mohou jim předvést vzorové tréninky.

Určitě myslíte i na diváky…

To je další oblast, od které čekám výrazné zlepšení. Na našich internetových stránkách, jejichž zlepšení je dalším krokem vpřed, je vypsaná anketa na dobu zápasů áčka mužů. Zda hrát v sobotu nebo v neděli, dopoledne nebo odpoledne. Přikláním se osobně k dopoledním hodinám, kdy manželky mohou v klidu vařit oběd a manželé s dětmi povzbuzovat naše fotbalisty."

Vaším stěžejním programem je orientace na mládež.

Chceme docílit toho, aby se k nám hráči sami hlásili, chtěli hrát za MSK, jak zájemce o fotbal táhnou Zbrojovka nebo Slovácko. V našem regionu s námi v tomto směru soupeří Hodonín, proti němuž ale máme výhodu vyšší soutěže mužů a kvalitního sportovního areálu.