Kolikrát rozhoduje i jediný zápas. A nebo okamžik. „Jako to trefil velkopavlovický Šabata proti nám, to už se mu nikdy nepovede. Šlo o remízový zápas, ale prohráli jsme, a to nás ovlivnilo v dalších duelech," tvrdil částečně s nadsázkou rakvický předseda Luděk Zlámal, který žehral také na zranění obou brankářů.

Jeho tým se pak dočkal bodu až ve čtvrtém jarním kole v dalším derby proti podobně se trápící Lednici. Zato jeho úvodní soupeř se nadechl k bodové žni. Slavoj zatím třikrát vyhrál a jednou remizoval. „Zdá se, že po zimě máme natrénováno trochu víc než naši soupeři. Kluci si od prvního zápasu i víc věří," uznal velkopavlovický kouč Stanislav Hřiba, který zažívá tradiční sezonu svého týmu. Matný podzim, pak jarní stíhací jízdu. „Kdybych věděl, čím to je, tak to dávno vyřeším," smál se kouč Slavoje.

Přetlak na tréninku

Příjemnou cestu jarem prožívá v krajském přeboru také Lanžhot. Z pěti zápasů sice dvakrát prohrál, ovšem se dvěma nejvýše postavenými celky tabulky. „A lídrovi z Bzence jsme dva góly darovali. Jinak jsem samozřejmě spokojený. Daří se nám i proto, že se tu sešla skvělá parta vynikajících fotbalistů. Na trénink chodí i dvacet lidí, k tomu se daří i našim zkušeným hráčům," poukázal předseda Sokola Petr Balga na Slováky Stanislava Velického a Jaroslava Hílka.

Pro zvětšení klikněte.

Na opačném chvostu této statistiky se nachází Hlohovec. Dařit se mu přestalo už na podzim. Z posledních devíti zápasů získal jediný bod. „Lámeme si hlavu co s tím. Postupně jsme spadli ze druhého místa na jedenácté. Na jaře jsme ve dvou zápasech byli jasně lepší. Ale máme slabou produktivitu, k tomu přidáváme individuální chyby v obraně," kroutil hlavou předseda a trenér hlohovecké kopané Antonín Koryčánek.

V tabulce I.B třídy kolem Hlohovce nečekaně prosprintovaly Křepice. Ty po podzimu už většina odepisovala. Jenže na jaře vyhráli tři zápasy ze čtyř. „Semkli jsme se a řekli si, že se pokusíme soutěž zachránit. Zatím se divákům líbíme jak po fotbalové stránce, tak po bojovnosti," řekl hrající kouč Křepic Petr Příkazský. Ten vzal osud svého klubu do vlastních rukou. A nohou. Dal už šest jarních branek. „To je zásluha celého týmu," smál se zkušený hráč.