Skutečné drama čeká v posledním kole letošního ročníku Tipligy. Po devátém kole se do čela dostali hned dva borci. Ve finále si tak budou muset na tipy dávat obrovský pozor, rozhodovat může každý správně uhodnutý tip.

Šanci na celkové vítězství mají ještě hráči do pátého místa, ztraceni však nejsou ani další tipující. Přinejmenším mohou dosáhnout na vítězství v posledním kole a odnést si tekutou výhru.

To se naposledy poštěstilo panu Jaroslavu Strouhalovi z Velkých Němčic. Ten se jedenácti body dostal do užšího okruhu možných vítězů.

Pořadí Tipligy před závěrečným kolem:

1. místo
Radek Marouš Valtice 8 ⋌51
František Babáček Bořetice 5 ⋌51

3. místo
Jaroslav Strouhal V. Němčice 11 ⋌49
Jaromír Mrazík Tvrdonice 5 ⋌49

5. místo
Jaromír Miškeřík St. Břeclav 0⋌ 48

6. místo
Jiří Lang Přibice 8 ⋌44
Libor Nejezchleba Břeclav 2 ⋌44

8. místo
Jan Nejezchleba Břeclav 5 ⋌42

9. místo
Darek Roboš Hustopeče 5 ⋌38
Ladislav Tuček Lanžhot 5 ⋌38

11. místo
Zdeněk Strouhal Hustopeče 5⋌ 27

12. místo
Richard Trillia Hustopeče 0 ⋌25

13. místo
Ivan Nožička Přibice 8 ⋌24

14. místo
František Chlumecký Břeclav 5 ⋌22

15. místo
Jiří Látal Dolní Věstonice 0 ⋌20
Jaroslav Tuček Lanžhot -4 ⋌20

17. místo
Václav Hrdina Lanžhot 8 ⋌19

18. místo
Vlastimil Budlanský Bulhary 0 ⋌5

Kostice - Vacenovice 4:2 (1:1)

Hned ve 2. minutě zápasu nevyužil obrovskou šanci Darmovzal, když po vyražené střele pálil v blízkosti před bránou do obránce na brankové čáře. Ve 30. minutě se však už Darmovzal trefil přesně a svůj samostatný únik proměnil ve vedení Kostic.

Ve 41. minutě však bylo srovnáno po centru hostí z pravé strany a nešťastném vlastním gólu. V 61. minutě šel důrazně za míčem domácí Juhas a po nedorozumění hostujícího obránce s brankářem dostal Kostice opět do vedení. Hosté ale dokázali opět vyrovnat, a to střelou Nedvěda v 72. minutě.

Hned v následující minutě však po rohu pěknou hlavičkou rozhodl o vítězství domácích Bezucký, který ještě v závěru utkání přidal uklidňující branku z nařízené penalty. Kostice tak výhrou definitivně stvrdily svou záchranu v I.A třídě.

Novosedly – Moravská Slávia Brno 0:3 (0:1)

Domácí hráli bez pěti hráčů základní sestavy, kteří absentovali většinou kvůli zraněním. Za této situace byla naděje na lepší výsledek hodně malá. Hosté byli po celý zápas lepší a postupně zvyšovali brankový příděl. Ve 20. minutě to bylo 0:1, na začátku druhé půle 0:2, když dal obě branky Hrazský. Domácí stačili odpovědět pouze nastřelenou tyčí Svobodou a v posledních minutách zvyšoval za hosty Němec na konečných 0:3.

MSK Břeclav B – Žádovice 6:1 (5:0)

Do svého soupeře se domácí zakousli hned od prvního hvizdu a hosté, kteří přijeli jen s jedenácti hráči, brzy přestávali domácí stíhat. První gól vypracoval Ivančic pro Poláška již ve 4.minutě. Pak přišly další šance a také dvě tyče po střelách Ivančice a Gajdoše.

V 19. minutě tvrdě vypálil Kuba a bylo to 2:0, tentýž hráč dal v 31. minutě třetí gól a poločasové skóre uzavřeli bratři Trensingerové, když se nejprve trefil Vladimír, a na 5:0 dal ve 38. minutě Jan.

Druhý poločas se pak jen dohrával, a tak hosté po brejku v 58. minutě snížili na 5:1. Hrálo se ale stále na polovině Žádovic a jen nepřesná koncovka bránila navyšování skóre. V 66. minutě Gajdoš sice neproměnil penaltu, ale domácí se přece jen gólu ještě dočkali, a to když se o pět minut později prosadil Rehák a konečný výsledek tak zněl 6:1 pro MSK B.


Vlkoš – Vracov 0:1 (0:0)

V prvním poločase se hrál oboustranně rychlý fotbal. Vracov měl opticky více ze hry. Již ve 2. minutě po trestném kopu Lejsala hlavičkoval Kudlík ze šesti metrů vedle. Z protiútoku se ocitl v šanci domácí Gábin, ale Zálešák jeho střelu zneškodnil. Ve 25. minutě po narážečkách Ňorka a Bukovského byl Kudlík sám před golmanem, ale z blízka ho jen nastřelil.

Ve druhém poločase znatelně ubývalo hráčům sil, domácí hru vyrovnali. V 65. minutě přišla chvíle pro Lejsala, který po přihrávce Eliáše dělovkou z pětadvaceti metrů k pravé tyči rozvlnil domácí síť. V 75. minutě se v domácím vápně ocitli Eliáš s Procházkou, ale dávali si přednost a Vlkošané nebezpečí odvrátili. Deset minut před koncem měli největší šanci domácí, když po centru Gábina Šupa ze šesti metrů mířil míč do náruče Zálešáka.V závěru zápasu ještě centrovaný míč Vybíralem těsně minul domácí bránu.

Šlágr I. B třídy, skupiny C je na pořadu v posledním kole. Do Vracova přijede juniorka Břeclavi a v sázce je postup do I. A třídy. Domácí však musí v sobotu v podvečer zvítězit, Břeclavi totiž stačí k postupu i remíza.

Návod pro SMS hlasování

Tipliga se dá sázet i přes mobilní telefon pomocí SMS zpráv. Je to pohodlnější a také levnější než posílání kuponů klasickou poštou.

SMS zprávu zasílejte v této podobě:
Příklad: TPL BO0001 1234 01 0 1 2 0 1 2 0 1 2 0 2:2 3:5

TPL - musí být zadáno vždy, určuje, jakou hru hrajete.

BO0001 - identifikační číslo hráče, které vám přidělila redakce v okrese, ve kterém hrajete Tipligu.

1234 - heslo, které jste si určili při prvním hlasování tištěným kupónem a které vám redakce zadala do systému.

01 číslo kola, pro které posíláte hlasování (mění se podle čísla kola)

deset čísel volby vašich tipů (každý tip musí být oddělen mezerou). 1 - vítězství domácích, 2 - vítězství hostů, 0 - remíza.

Poslední dva údaje (2:2 a 3:5) znamenají správnou trefu - výsledek poločasu a konečný výsledek.

SMS zprávu pošlete na číslo: 9001106

Technické zajištění služby ATS Praha. Cena SMS je 6,- Kč.