Bohunice – Hrušky 2:0 ⋌KP

Utkání začalo opatrně za mírné převahy domácích. První šanci utkání měli hosté z Hrušek, když Karkoška pronikl do vápna, kde byl sražen gólmanem domácích, nařízenou penaltu však Bečka zahodil, a tak se stav neměnil. O minutu později v 11. minutě mohli strhnout vedení na svou stranu domácí, ale mířili mimo. 25. minuta přinesla krásnou akci po ose Karkoška – Horváth – Bečka, Karkoškův centr našel Horvátha, ten sklepl Bečkovi, ale jeho střelu s námahou vyrazil domácí gólman na roh. Při rohu hostů byl faulován domácí hráč a Hojdysz dostal červenou kartu. Druhá půle začala nešťastně pro hosty, když v 53. min. kopali ze šestnáctky trestný kop domácí, střelu Hanzel kryl, ale na dorážku už reagovat nestačil a domácí vedli 1:0. Pak se hra přiostřovala a víc se žlutilo, než hrálo. Domácí měli tlak , hosté pozorně bránili v deseti lidech, to byl obrázek celé druhé půle. Až 86. minuta přinesla standardku domácích, míč proletěl vápnem až na nekrytého Hudce, který míč lehce lízl a Hnazel byl na umístěnou hlavu příliš krátký. Domácí si tak pojistili vítězství 2:0, ale mužstvo si za bojovnost v oslabení zaslouží pochvalu. ⋌(dj)

Bavory – Moravský Krumlov 0:2 ⋌KP

Moravský Krumlov se v tabulce probojoval už na 6. příčku. V 26. kole vyhráli svěřenci Bohumila Smrčka v Bavorech 2:0. Naopak poražený tým pokračuje v setrvalém pádu tabulkou, nyní je již na jedenáctém místě. Není divu, vždyť v posledních sedmi zápasech dokázali uhrát pouhých pět bodů. Obě branky vítězného týmu padly ke konci každého z poločasů. Hosté se ujali vedení ve 40. minutě, kdy míč po šanci Vybírala vyrazil Vlasák pouze k Andersovi, který trefil prázdnou branku. Druhou branku přidal v 81. minutě sám Vybíral. V Bavorech se již asi těší na konec letošní sezony, závěr krajského přeboru nezastihl tým ve vůbec dobré formě. ⋌(ceh)

FC Veselí nad Moravou – Velké Pavlovice 3:1 ⋌I.A

Fotbalisté Veselí konečně zabrali. Veselané zvládli důležitý zápas v boji o setrvání v soutěži a po výhře 3:1 mohou zase o něco lépe dýchat. Vždyť Veselí vyhrálo poprvé od 2. listopadu loňského roku. Domácí, kteří nastupovali do utkání s velkým odhodláním zvítězit, vedl místo kouče Lorence trenér Vojtíšek. Po oboustranně opatrném začátku jako první zahrozili hosté. Po chybě Kalfaře a střele Stráněla překonal domácího brankáře Maťašovského Pilarčík. Krátce před odchodem do kabin vyzkoušel pozornost Maťašovského Švrčina. Po nepodařené první půli asi jen málo diváků věřilo v obrat. Ale vyrovnávací branka vstřelená již ve 48. minutě domácí hráče vyburcovala. Po přihrávce Šebesty srovnal Zajíček. Trestný kop Hrbka ještě brankou neskončil. O dvě minuty později se však domácí přece jen dočkali. Po centru Svobody hlavičkoval přesně Šebesta. Zvýšit mohl i Kalfař. S jeho střelou si hostující gólman Franzberger poradil. V 74. minutě potvrdil vítězství domácích Brumla, který tečoval střelu Hrbka. ⋌(lk)

Rohatec – Tvrdonice 2:4 ⋌I.A

Rohatecký Slavoj si další zbytečnou porážkou zkomplikoval situaci. Když v úvodní minutě využil domácí Rosypálek obrovské chyby hostujícího brankáře, asi nikoho nenapadlo, že výsledek bude takový, jaký nakonec byl. Hosty inkasovaná branka nezlomila a do dvaceti minut vedli 1:3. Ve 25. minutě nahradil Tomšeje Snášel, který hru Slavoje značně pozvedl. Právě po akci Snášela snížil Konštanda na 2:3. Ve druhém poločase hosté velmi polevili. Slavoj ovládl hru, ale velké šance Mikésky a Rosypálka zůstaly nevyužity. Naopak z trestného kopu pojistil vedení Tvrdonic nejlepší hráč zápasu Dvořáček. Rohatec se už na nic nezmohl. ⋌(lk)

Břeclav B – Vracov 5:0 ⋌I.A

Mladí fotbalisté Břeclavi byli od začátku jednoznačnými pány na hřišti. V první čtvrthodině ještě své velké šance neproměnili, ale pak již se jejich brankostroj rozjel naplno. První dva góly padly po dobře zahraných standardních situacích a v obou případech se střelci trefili do sítě hostů přesnými hlavičkami. V 16. minutě otevřel skóre Menšík a o pět minut později zvýšil na dva nula Polášek. Po změně stran se změnilo skóre v rychlém sledu na 4:0. Nejprve se po chybě brankáře hostí prosadil Koryčánek a poté využil další standardní situaci Vl. Trensinger. Účet zápasu uzavřel Rehák, který se po vyšachování obrany Vracova trefil střelou do prázdné branky. Jedinou příležitostí ze strany hostů byla tvrdá rána Lejsala, která orazítkovala tyč branky domácích. ⋌(msk)

Miroslav – Novosedly 2:0 ⋌I.A

O svém vítězství Miroslavští rozhodli už v prvním poločase, kdy byl k vidění velmi dobrý fotbal. Druhý poločas kvalitou již zaostával. V 18.minutě dal Dufek míč učebnicově do uličky a Demek křížnou střelou k tyči otevřel brankový účet. Ve 23. minutě stál u zrodu druhé branky velmi dobrý Dufek. Uprostřed hřiště vybojoval míč a poslal do brejku Maříka, který předložil milimetrovou přihrávku před branku. Hort z malého vápna nekompromisně zvýšil na 2:0. Ve druhém poločase měli míč na svých kopačkách častěji hosté, ale na naši branku prakticky nevystřelili. Domácí Hort ještě stihl orazítkovat břevno branky Novosedel. ⋌(ceh)

Bučovice – Kostice 2:1 ⋌I.A

Pro Bučovice se první jarní domácí výhra zrodila až v pátém zápase. Domácí byli v poločase lepším týmem a dvě své akce dokázali díky Šimčíkovi a Navrátilovi dotáhnout do úspěšného konce. Ve druhé půli však domácí fotbalisté přestali běhat, nechali soupeře snížit na rozdíl jediné branky a začali se bát o výsledek. K Višváderově brance však Kostičtí již žádnou další nepřidali. Kostice z posledních čtyř zápasů vytěžili jen bod a ještě se mohou strachovat s udržením soutěže. Na sestupové příčky totiž mají jen minimální náskok.⋌ (ceh)