Protože se hrálo v Orlové už v sobotu dopoledne, vyrazili břeclavští fotbalisté na sever už o den dříve. A vyplatilo se. Začátek zápasu byl pro domácí jako ze zlého snu. Od začátku byli na míči silní Břeclavané, kombinovali a kopali během dvaceti minut šest rohů. Už ve 18. minutě šli do vedení, když se po kolmici Sasína trefil Simandl. Jeho střela se odrazila od břevna a zaplula do brány.

I nadále byli Břeclavané lepším týmem a domácí gólman měl co dělat, aby za svá záda nepustil další míč. Hráči MSK ho totiž ostřelovali ze všech stran. Do kabin se však odcházelo jen za stavu 1:0. Domácí vyslali na Prokopa jen jednu vážnější střelu, problém jim dělalo vůbec trefit branku.

Po změně stran to byli opět hosté, kdo udeřili. Ze hry neuplynulo ani deset minut, když Kotol zachytil nákop za obranu, přesprintoval brazilského obránce Silveiru a po kličce brankáři zakončil do prázdné brány. To byl ale moment, kdy se domácí Orlová vzpamatovala a přebrala otěže zápasu.

Pro Břeclav přišel kritický moment v 67. minutě, kdy nejdříve střílel aktivní Hanus, gólman Prokop jeho střelu vyrazil, následnou dorážku neusměrnil za ležícího brankáře ani Žižka a střídající Kopel vůbec netrefil prázdnou branku. Prokop se pak blýskl ještě několikrát proti domácím útočníkům, ale v Orlové měl svůj den.

Až na konci zápasu se dostali ke slovu opět hosté. Střídající Carvalho byl na hřišti jen pár minut, když nastřelil tyčku. Skóre pak uzavřel v poslední minutě další náhradník Bezděk, když prokličkoval přes čtyři soupeře a obešel i brankáře. Upravil tím na konečný 3:0 pro MSK.

Milan Valachovič (trenér MSK): „Zápas vůbec nebyl tak jednoznačný, jak napovídá výsledek. Začátek určitě patřil nám, dobře jsme kombinovali a Simandl dával krásnou branku. Pak domácí gólman vytáhl další tutovku Simandla ze šibenice a robinzonádou zneškodnil i tutovku Šenka, když balon vyrážel z prázdné brány. V první půli nás domácí vůbec neohrozili. Nám po pauze pomohl rychlý gól Kotola, až poté domácí zapnuli a začali nás mačkat. Měli snad pět tutovek, ale tentokrát při nás stálo štěstí a podržel nás brankář. Až v poslední minutě obešel Bezděk všechno, co mu stálo v cestě a dával na 3:0."

FK Slavia Orlová – Lutyně – MSK Břeclav 0:3 (0:1)

Branky: 18. Simandl, 55. Kotol, 90. Bezděk

Žluté karty: 44. Keresteš (ORL), 53. Kaizar (ORL), 72. Silveira (ORL) – 76. Kleiber (BRE)

Diváci: 161

Rozhodčí: Julínek – Fojt, Vojkovský.

Sestavy:

FK Slavia Orlová – Lutyně: Szarowski – Pražák, Silveira, Kovář (K), Perič (62. Kopel), Švrček, Urban (73. Jonek), Keresteš, Žižka, Kaizar, Hanus

MSK Břeclav: Prokop –Dostálek, Krejčí, Dobšíček, Šenk – Levčík, Kleiber (78. Bezděk), Simandl (K), Kotol (88. Wagner Silva), Mariotti (85. Carvalho) – Sasín