Pro zkušeného okresního fotbalového funkcionáře to nebude úvodní velký turnaj, kterého se zúčastní. Předtím už absolvoval evropské šampionáty v Portugalsku a Polsku nebo mistrovství světa v Německu.

První pro něj bylo mistrovství Evropy v Anglii v roce 1996, kde Česko dokráčelo až ke stříbru. Právě odtud má Stejskal největší zážitek. „Byl jsem na finále ve Wembley, kde si anglická královna podala ruku s českými reprezentanty v čele s kapitánem Miroslavem Kadlecem. Tak blízko královny se člověk častokrát nedostane," vzpomíná Stejskal.

Ten seděl v hledišti více stadionů s kapacitou okolo šedesáti tisíc míst a více. Například v roce 2006 v AufSchalke Areně při zápase Česka s týmem Spojených států Amerických. „Když začali fanoušci skandovat pokřik kdo neskáče, není Čech, celá tribuna se rozhoupala. Člověk z toho měl až strach," popisuje Stejskal.

Podle něj je lepší na velké turnaji přijít na stadion minimálně dvě hodiny před začátkem duelu. Kontroly totiž bývají přísné. „Kdo přijde na poslední chvíli, tak se mu stane, že třeba půl zápasu neuvidí. Člověk neprojde ani 
s lahví vody. V Polsku nám braly i fotoaparáty," zmiňuje Stejskal.