Podařilo se mu něco, co žádný z jeho předchůdců nedokázal zrealizovat, přesto dostal od svého zaměstnavatele nálepku „nepotřebný“ a byl propuštěn. Fotbalový trenér Jaroslav Kmínek, jenž v uplynulé sezoně přivedl rezervní mužstvo MSK Břeclav k postupu do I. B třídy, si musel údajně bez vysvětlení zabalit po konci ligového ročníku kufry a odejít.

Zkušený kouč, který dovedl premiérově břeclavskou juniorku k triumfu v okresním přeboru, nad rozhodnutím představitelů Městského sportovního klubu kroutí doposud nevěřícně hlavou. „Do dnešního dne mi nikdo nevysvětlil, proč jsem musel MSK Břeclav opustit,“ láteřil trenér, který měl s týmem v následující sezoně opět postupové ambice. „My jsme s panem Kmínkem uzavřeli smlouvu pouze na rok, rozhodli jsme se, že ji neprodloužíme,“ hájil sportovní ředitel MSK Radek Rabušic překvapivé rozhodnutí klubu.

Odchod Jaroslava Kmínka, jenž je nyní bez trenérského angažmá, se dá ale bez jakýchkoliv pochyb označit za zvláštní. „Před předposledním zápasem sezony jsem mluvil s panem Rabušicem, který mi řekl, že se v nejbližší době dohodneme na dalších podmínkách,“ vysvětloval Kmínek. „Následně jsem se s ním setkal, k mému překvapení mně ale sdělil, že u rezervního mužstva končím,“ podivoval se Kmínek, jehož nahradil někdejší lodivod Tvrdonic Ivan Dvořák.

O osudu kouče, který bezezbytku naplnil předsezonní představy vedení klubu, se navíc rozhodlo již v zimní pauze. „Pana Dvořáka jsme kontaktovali v předstihu. Domluvili jsme se s ním, že až si vyřeší své povinnosti, bude nám v létě k dispozici,“ tvrdil Rabušic.
Podle sportovního ředitele Městského sportovního klubu Radka Rabušice měl již v průběhu sezony sám trenér Kmínek vycítit, že když mu nebyla prodloužena smlouva, jeho práce na postu hlavního trenéra u týmu tím pádem po sezoně skončí. „Nevím, jak jsem to měl vycítit, asi jsem málo zkušený. Nebyl to rozhodně standardní postup,“ poukazoval Kmínek na neseriózní jednání…

Více v Břeclavském Deníku 4. 7.