Zábřeh a Prostějov, dva adepti na třetiligové stupně vítězů, Břeclav a Žďár, poslední týmy ohrožené sestupem… A přestože oba dva „namočené" celky hrály venku, zrodily se stejné výsledky – 1:2. Inu, fotbal je plný překvapení…

Zápas se hrál pro Zábřeh v netradiční sobotu, tudíž přišlo méně diváků, což je asi nakonec dobře, neboť méně fanoušků vidělo určitě nejslabší duel na zábřežské trávě letošního jara. Hosté alespoň předvedli sice křečovitou, ale snahu o to získat životně důležité body, zatímco domácí ve velkém vedru ani to ne. Nebýt ale dvou otřesných hrubek Zábřehu, patrně by se Břeclavané i v posledním kole třepali o záchranu.

Břeclav se během první půle dostala na útočnou polovinu třikrát, dvakrát z toho byla branka – tomu se říká produktivita. U předposledního týmu s nejslabším útokem to byla navíc věc nečekaná.

Nejdříve domácí ledabyle rozehrávali před svou šestnáctkou, ztratili míč, Radek Sasín vběhl do vápna a prostřelil gólmana. Pak obránce MSK Jan Šilinger utekl po levém křídle, poslal míč od pomezní lajny do vápna, kde si ho srazil do vlastní sítě Jakub Linek.

Domácí pak skórovali dvakrát. První branku sudí pro ofsajd neuznali, druhý míč do vápna už byl v pořádku a Tomáš Pospíšil se z pár metrů v malém vápně nemýlil.

Ve druhé půli se hosté jen bránili, ovšem domácí nebyli nebezpeční, objektivně řečeno, ve velkém vedru se nebylo co divit nechuti běhat. Výjimkou byla akce Jakuba Linka, který po narážečce vběhl do vápna a neatakován vypálil z deseti metrů na bránu, ovšem hodně vedle.

„Závěr zápasu byly strašné nervy. První půlhodinu jsme neodehráli zle, ze tří šancí dva góly, ale pak jsme začali chybovat, domácí snížili a už jsme se jen báli o výsledek," konstatoval břeclavský kouč Karel Bečka. „Dostat minutu před koncem poločasu gól, to je velká chyba, po přestávce jsme se už do šestnáctky soupeře vlastně vůbec nedostali. Na kluky dolehla hrozba sestupu, mají toho nad hlavu, navíc ve velkém vedru jim došly síly, takže závěr byl opravdu dramatický," dodal.

Jeho protějšek žehral na brzké zranění stopera Kováře. „Hru nám tvoří právě on. Je znát, když chybí. Potom si myslím, že neuznaný gól měl být uznán, ofsajd to nebyl. Doma jsme chtěli vyhrát, vletět na soupeře, což se celkem dařilo, ale najednou to bylo nula dva. Soupeř pak už výhru ubránil," zhodnotil zápas kouč Zábřehu Jiří Balcárek.

SK Sulko Zábřeh – MSK Břeclav 1:2 (1:2)

Branky: 45. Pospíšil – 15. Sasín, 24. vlastní (Linek). Rozhodčí: Z. Kneisl – Caletka, L. Kneisl. ŽK: Čep, Lukáš, Bačík – Lapeš. Diváci: 230. Zábřeh: Kamisch – Ješko, Čep, Linek, Swiech – Pospíšil (77. Žanda), Binar (14. Žváček), Kovář (28. Váňa), Lukáš – Čtvrtníček (65. Vaník), Bačík. Trenér: Jiří Balcárek. Břeclav: Prokop – Šilinger (91. Svoboda), Šenk, Lysoněk, Benetka – Lapeš (86. Novák), Simandl (K), Paděra, Levčík – Jukl (61. Carvalho), Sasín (90. Tetur). Trenér: Karel Bečka.