Podivín poznal, jak blízko je od prohry k výhře a naopak. „Remíza pro nás nic neřeší, je to málo. Tým jsem nepoznával. Oproti minulému týdnu jsme hráli hrozně. Tvrdonice hrály zasunuté ve dvou blocích, přes které jsme se nemohli fotbalem dostat. Přizpůsobili jsme se zbytečně stylu soupeře a nakopávali balony. Navíc jsme se nevěnovali hře a hádali se s rozhodčími," kroutil hlavou trenér Podivína Karel Švestka.

Tvrdonice, hrající v první půli s větrem, měly první šanci utkání. Dujsík ovšem svůj samostatný únik po patnáct minutách hry včas nezakončil a gólman Podivína Lucký jej ze střelecké pozice vytlačil a následný centr z úhlu už jej neohrozil. To o dvě minuty později už se skóre měnilo. Po rohu Podivína u míče nebyl jako první brankář Tvrdonic Fibingr a Martečík odražený balon poslal nekompromisně do sítě.

Podruhé se skóre měnilo ve 25. minutě. Na 1:1 vyrovnal trošku šťastně Janulík, když se po standardce Tvrdonic míč ve vápně několikrát odrazil a od domácího záložníka se pomalu dokutálel do sítě.

O chvíli později měl Dujsík druhý sólový únik na podivínského brankáře, ale opět neuspěl, Lucký jej opět vychytal. Radost z branky nebyla dopřána ani Slavoji. Očenášek zatočil roh ve 38. minutě přímo do růžku tvrdonické brány. Než ale balon překročil čáru, pískal sudí v klubku těl faul na brankáře, a tak gól nemohl platit. Protestům Podivína navzdory.

Po změně stran Tvrdonice zápas otočily. Mráz se na hranici ofsajdu dostal k balonu, obrana Podivína na sekundu zaváhala, čehož domácí útočník stihl využít a z levé strany propálil Luckého.

„My bod s Podivínem bereme, oni v zimě posílili, my jsme neprohráli, přestože měl Podivín celý zápas převahu. Zatáhli jsme se, nemáme kondičku na to, abychom celý zápas soupeře tlačili. Upozorňoval jsem, že nás může Podivín ohrozit jen ze standardek, a to se také stalo," zamýšlel se tvrdonický trenér Milan Valachovič.

Nedělní minisouboj Dujsíka s gólmanem Luckým měl nakonec i třetí a čtvrté pokračování, ze všech ale vzešel jako vítěz třiapadesátiletý brankář Podivína. „Počkali jsme si na chyby, Podivínu jsme několikrát utekli, jen Dujsík šel sám na gólmana minimálně třikrát, ale nevyřešil to dobře. Mohli jsme bez problémů vyhrát, ale nakonec se to zkomplikovalo a my byli rádi, že jsme neprohráli,ů předeslal Valachovič.

V 79. minutě se totiž pozornost upřela po delší době na druhou stranu, k domácí bráně. Gólman Fibingr fauloval ve vápně unikajícího útočníka hostí a musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy.

A protože Tvrdonice neměly náhradního gólmana, brankařský dres si oblékl hráč z pole, konkrétně Trecha, a k překvapení všech Očenáškovi následný pokutový kop chytil, a udržel tak Tvrdonicím nejtěsnější náskok. „Ze zkušenosti vím, že kopat penaltu proti hráči, je pro exekutora handicap. Nechce si trhnout ostudu. A to se potvrdilo," přidal svůj názor na klíčový koment gólman Podivína Jiří Lucký.

Radost z udržení vedení ale domácím dlouho nevydržela. Tři minuty před koncem Trechu přece jen zblízka dvojitou dorážkou překonal Martečík a srovnal na 2:2.

V tu chvíli zahozená penalta Podivínské mrzela dvojnásob, tři body měli na dosah. Tím spíš, že Vracov vyhrál a také se cpe ze dna nahoru. „Popravdě, penalty byly to jediné, co jsme na tréninku trénovali. A vidíte, jak to dopadlo. Komplikujeme si to sami, opět na nás bude zespodu tlak," dodal Švestka.

I.B třída: Sokol Tvrdonice – Slavoj Podivín 2:2 (1:1)

Branky: 25. Janulík, 50. Mráz – 17. a 87. Martečík.

ŽK: 4:1.

ČK: 79. Fibingr (TVR).

Střely na bránu: 8:12 (v půli 3:5).

Rohy: 3:4 (0:3).

Diváků: 110.

Rozhodčí: Richter – Janulík, Nováček.

Tvrdonice: Fibingr – Blažek, Vacenovský (K), Čapka, Trecha – Vališ, Janulík, Serafin, Rebenda – Dujsík, Mráz.

Na střídání: Tuček, Balga, Mišurec.

Podivín: Lucký – Krajča J., Hollý, Švestka, Kadrnka – Stojkovič, Derbl, Očenášek (K), Dohnal – Martečík, Fric M.

Na střídání: Fric A., Krajča E., Šemora, Jochman, Pešl.