Duel o klidnější zimní spánek na mikulovském stadionu v sobotu nic nerozhodl. Oba týmy, jak domácí Mikulov, tak Hrušovany, si připsaly devátý bod do letošní tabulky a zůstávají prozatím s velkou ztrátou poslední.

Na hřišti byla vidět především úporná defenzíva, vždyť oba trenéři nasadili pouze jednoho hrotového hráče. Šance sice občas přicházely, ale s jejich proměňováním jsou obě mužstva dlouhodobě na štíru.

K míči se obě mužstva dostávala především po chybných rozehrávkách soupeře, kterých bylo na mokrém trávníku jako máku.
Jinak se diváci, mezi kterými měli hosté jednoznačnou převahu, museli hodně nudit.

Hosté platili daň za velmi nízký věk sestavy, domácí se zřejmě už dlouho dobu modlí, aby bylo po sezoně.
„První poločas jsme domácím nestačili v napadání a agresivitě. Druhý poločas se to už změnilo. Ale jinak to byl určitě remízový zápas,“ hodnotil po utkání trenér hostů Bohumil Juřica.

Domácí kouč Jiří Hajský si musel pochvalovat alespoň to, že se jeho hráčům podařilo zlomit neúspěšnou sérii, která čítala již pět porážek. Tak jako tak, remíza vůbec nic v tabulce krajského přeboru nevyřešila. Obě mužstva čeká po posledním utkání v průběhu zimní přestávky práce.

Šlágr víkendu: FC Pálava Mikulov – Cukrovar Hrušovany

Jak šly minuty

2. Hned v úvodu zahrozil Poredský, jeho střela se však jen otřela o boční síť.
6. Při dalším úniku Poredského je míč tečován obráncem a skončil těsně nad brankou. Z následného rohu hlavičkoval těsně nad Zámečník.
32. Odražený míč se v šestnáctce dostal k Poredskému, který tváří v tvář brankáři trefil pouze jeho tělo, stejně úspěšně si Fukal vedl při dorážce Žárského.
35. Dalekonosný pokus Konvalinky vyrazil Šimoník pouze před sebe, dorážka Maška směřovala pouze do těla brankáře.
51. Z pětatřiceti metrů napřáhl hostující Konvalinka, jeho dělovka šla těsne vedle pravé tyče Šimoníkovy branky.
53. Šanci Jaroslava Hycla maří včasným vyběhnutím domácí brankář Šimoník.
64. Centr Hatlapatky z přímého kopu reflexivně vytáhl brankář na roh.
70. Po úniku Mašky a přihrávce na šestnáctku střílel Pecha, jeho bomba skončila nad břevnem.
85. Zámečník si na penaltě dobře zpracoval míč, jeho zakončení bylo ale hodně mizerné, a tak neměl brankář Fukal žádnou práci.
87. Hostující Mašek se na pravé straně dobře uvolnil, jeho střele z úhlu scházelo k úspěchu jen několik centimetrů. Stejný výsledek mělo i následné doťuknutí z kopačky Černého.