„V naší situaci je každý bod dobrý. Z obou stran to bylo dobré utkání, remíza odpovídá dění na hřišti. Sice se nám podařilo rychle otočit skóre, ale sami jsme hned po vedoucí brance také inkasovali. Lanžhot je sice v tabulce jinde než my, ale dobře hraje hlavně doma, z venku moc body nevozí. Byli hratelným soupeřem," zhodnotil zápas spokojený domácí trenér Bronislav Krška.

Více než dvě stovky diváků v Podivíně viděly to nejzajímavější z první půle hned v jejím úvodu. Na jedné straně se dostal do průniku hostující Uher, ale obránci Podivína jej nenechali zakončit. Na druhé straně se v podobné situaci ocitl Martečík, zvolil průnik mezi dva stopery, kteří jej faulovali, a Slavoj kopal penaltu. Sám faulovaný kapitán Podivína si postavil balon, ale kopnul jej rovně, přímo do náruče brankáře Nešpora.

Zbytek první půle se odehrával hlavně mezi šestnáctkami. Opticky více ze hry měli domácí, kteří využívali rychlé brejky. Jenže ani aktivní Fric, ani Martečík, ani Dohnal z dobrých pozic branku Lanžhota netrefili. Útočníci Lanžhota byli na druhé straně také bezzubí, proti obraně Podivína se jen těžko prosazovali a Létala v brance pořádnou střelou ani nedokázali ohrozit. Rozkouskovaná hra diváky moc nebavila.

Už brzy po změně stran se ale poprvé měnilo skóre. Proti střele Kůřila ještě Létal vytáhl parádní zákrok, ale vyrazil míč jen před Straku, který jej hlavou uklidil do sítě. Vedení hostí ale vydrželo jen čtvrt hodiny. Pak se střelecky neprosadil osamocený Martečík, ale po velkých zmatcích v lanžhotské obraně se k míči dostal nepokrytý Stojkovič a přízemní střelou k tyči srovnal skóre.

Lanžhot odpověděl hned po rozehrání Kůřilovou bombou do břevna. Podivín byl i nadále nebezpečně produktivní. Krajčův pomalý centr z levé strany se snesl přesně na hlavu nehlídaného Frice, který stejně pomalou hlavičkou poslal míč na vzdálenější tyč, mimo dosah Nešpora. „Udělali jsme vzadu dvě chyby a soupeř je potrestal. Za ty inkasované branky jsme si mohli sami, trestuhodně jsme tam nechali soupeře hlavičkovat, nikým nehlídaného," pokrčil rameny lanžhotský kouč Petr Balga starší.

Jenže gólová přestřelka neskončila. Za další dvě minuty padl gól na druhé straně. I když domácí signalizovali ofsajd, Nevídalova trefa platila. Když pak už překonaného Nešpora zachránil v nastaveném čase na brankové čáře Uher, rozešly se oba týmy z Břeclavska smírně 2:2.

„S bodem moc spokojení nejsme, v kabině nejásáme. Vzhledem k tomu, jak se pro nás zápas vyvíjel, jsme doufali i ve tři body. Ale je to bod z venku, takže zklamání není velké. Poslední dobou ovšem dostáváme hodně branek a nedáváme jich tolik jako dřív. Když se podíváte na naše skóre, na to u nás nejsme zvyklí," dodal Balga při pohledu na cifry 37:37.

Slavoj Podivín – Sokol Lanžhot 2:2 (0:0)

Branky: 65. Stojkovič, 68. Fric – 51. Straka, 70. Nevídal
ŽK: Fric – Nevídal, Straka
Střely na bránu: 7:11 (v půli 3:4)
Rohy: 4:4 (1:2)
Diváků: 220

Podivín: Létal – Hollý, Praks, Krajča J., Stojkovič – Čapka, Krajča E. (78. Šemora), Sádlo (64. Halm), Dohnal – Martečík (K), Fric (90. Dvořák)
Lanžhot: Nešpor Z. – Žaloudek, Nešpor J., Polášek, Uher – Stráník, Bartoš (K), Straka (69. Hrnčíř D.), Trčka – Nevídal, Kůřil (72. Rampáček)