O čtyři ze šesti branek Břeclavi se postarali obránci, dva zásahy zaznamenal Smejkal a také Dobšíček. „I když skóre hovoří jasně, nešlo o jednoduchý duel. Hodně záleželo na prvním gólu, který jsme dali v závěru prvního poločasu. Kdyby se prosadili hosté jako první, byl by to úplně jiný zápas. Všiml jsem si, že na této úrovni opravdu hodně záleží na prvním gólu,“ komentoval utkání trenér MSK Pazdera.

Dlouho vyrovnanou partii s šancemi na obou stranách značně ovlivnila otevírací branka, o kterou se ve 42. minutě postaral Čermák. Devatenáctiletý mládenec dostal míč za obranu, při němž obehrál vyběhnutého brankáře Zelenku. Druhou trefu přidali Pazderovi svěřenci ještě v první půli. Po rohovém kopu hostující obrana propadla a rychlé přečíslení zakončil přesným zásahem Kriston.

CHYBÍ JISTOTA ZÁCHRANY
Na začátku druhé půle dostal Břeclav do trháku obránce Smejkal, který se ocitl na hrotu. Do šestnáctky mu míč nacentroval Víger a zadák MSK zblízka překonal gólmana hostí. V 61. minutě zasadili domácí svému soupeři další ránu. Simandl zahrál u postranní čáry standardní situaci nakrátko na Vígera, jenž poslal balon do skrumáže ve vápně, kde se nejlíp zorientoval Smejkal a svou další trefou upravil již na 4:0.

I dvě zbývající trefy zajistil obránce, pro změnu ale Dobšíček. Čtyřiadvacetiletý zadák se prosadil nejprve v 76. minutě a o deset minut později proměnil také penaltu. Jak, on, tak Smejkal zaznamenali v posledních dvou duelech dohromady tři přesné zásahy. „Adam i Jakub se teď opravdu rozstříleli. Ale o tom je přesně moderní fotbal, že útočí všichni hráči včetně obránců stejně, jako brání všichni,“ komentoval Pazdera.

Za hosty už jen korigoval skóre v 82. minutě Voborník. Fotbalisté MSK vyhráli i čtvrté domácí utkání v jarní části sezony. V důležitém domácím dvojduelu s týmy ze spodní části tabulky Třebíčí a Havlíčkovým Brodem zvítězili při skóre 9:1. „Jsme za šest bodů rádi, ale musíme šlapat dál. V těchto kolech totiž vyhrávají také celky ze spodní části tabulky, takže stále nemáme jistou záchranu,“ podotkl nový břeclavský kouč.

V příštím kole sehraje MSK duel na hřišti jedenáctého Blanska.

Břeclav – Havlíčkův Brod 6:1 (2:0)
Branky: 42. Čermák, 45. Kriston, 48. a 61. Smejkal, 76. a 86. (pen) Dobšíček – 82. Voborník. Rozhodčí: Šimoník – Kostelník, Vlk. ŽK: Fiala – Svoboda, Pártl, Henek. Diváci: 120.
Břeclav: Fibingr – Trčka (80. Ulehla) , Dobšíček, Ianosteac, Smejkal, Hloch (77. Serafin), Simandl (K), Kriston, Víger, Fiala, Čermák (68. Osička).