Rosice – Mikulov 5:1 ⋌KP

Domácí tým měl proti oustiderovi vstup do utkání z říše snů. Již ve 25. minutě vedl o tři branky. Již v 6. minutě se prosadil Rumár, ve 21. minutě se z tresného kopu nemýlil Šimek a za další čtyři minuty zvýšil již na tříbrankový rozdíl Pšikal. Mikulovu vykřesal jiskřičku naděje po necelé hodině hry Stehlík. To bylo ze strany hostů ale vše. Za pár minut vrátil domácím trojbrankové vedení svojí druhou brankou Pšikal a v 77. minutě proměnil penaltu domácí kanonýr Malata. Mikulovu navíc v záchranářských bojích budou chybět hned dva vyloučení. Červenou kartu viděl střelec jediné branky Stehlík a útočník Prajka. ⋌(ceh)

Ráječko – Podluží 2:0 ⋌KP

Hosté přijeli do Ráječka bez pěti hráčů základní sestavy. Utkání se hrálo za stálého deště a na těžkém terénu. Ve 25. minutě si Hanzel poradil s nebezpečnou střelou domácích. Ve 36. minutě měl největší šanci hostů Blinkal po přihrávce Bečky, byl sám před gólmanem domácích, ale nedal. Druhá půle začala náporem domácích. V 60. min. domácí orazítkovali tyč po tečovaném přímém kopu. V 63. minutě domácí otevřeli skóre, když odvrácený rohový kop uklidili do sítě hostů. V 73. minutě měli šanci na vyrovnání hosté z Hrušek, když jeli dva na jednoho. Hosté se snažili v závěru vyrovnat a otvírali hru. Domácí toho využili a v 82. minutě zvýšili na konečných 2:0. ⋌(dj)

Tasovice –Bavory 3:1 ⋌KP

Palavan hrál svůj první jarní zápas na půdě jednoho z favoritů soutěže a bodů se nedočkal. Již v 10. minutě otevřel skóre domácí P. Dítě, do poločasu se však vyrovnával Novotný. O osudu utkání se rozhodlo prakticky přesně po hodině hry. Během dvou minut totiž udeřil domácí hned dvakrát. V 58. minutě strhl vedení zpět na stranu domácích Pavlíček a za minutu definitivně rozhodl M. Dítě. ⋌(ceh)

Novosedly – MS Brno 1:0 ⋌I.A

Prudký vítr nepřál fotbalu a doplatili na to především hosté. Nejenže nemohli praktikovat svoji kombinační hru, ale již v 5. minutě překvapil brankáře Křivánek, jehož střela z vlastní půle gólmana přeskočila a skončila v síti. Domácím se také taktika nakopávaných míčů nedařila a lépe hráli ve druhé půli proti větru. Další gól však nepřidali a začali se bát o výsledek, když jejich obránce dvakrát fauloval a musel v 66. minutě ze hřiště. ⋌(mre)

Bučovice – Břeclav B 0:1 ⋌I.A

Břeclavští fotbalisté byli v prvním poločase lepším celkem, ale své příležitosti nedokázali využít, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Ve druhé půli se domácí začali více prosazovat, ale brankář MSK Prokop všechny nebezpečné situace řešil s přehledem a ve spolupráci s dobře pracující obranou udržel čisté konto. Výsledek zařídil Veverka, jenž se po pár minutách pobytu na hřišti probil do vápna domácích a jeho snahu dokázal domácí obránce přerušit jen za použití ruky, za což se musela pískat penalta. Úspěšnou střelou ze značky pokutového kopu pak stanovil výsledek utkání břeclavský záložník Dolíhal, což domácí neunesli psychicky. ⋌(msk)

Kostice – Rohatec 3:1 ⋌I.A

Vyrovnaný souboj rozhodla chyba asistenta rozhodčího, který pustil ofsajd, a výhodu využil Herák. Hosty branka rozhodila a místo hry se věnovali rozhodčímu. Za tři minuty to bylo již 2:0. Následně se branky dočkali i hosté. Po standardní situaci Zicha skóroval Páleník. Po hodině přišel další zlomový okamžik. Hostující Zicho zastavil nedovoleně unikajícího útočníka a byl vyloučen. Slavoj ale útočil i v deseti. Vyrovnání se aktivní hosté nedočkali. V závěru zápasu pečetil výhru Kostic Juhas. ⋌(kop)

Velké Pavlovice – Tvrdonice 1:1 ⋌I.A

Zápas se odehrával za stálého deště a na těžkém terénu. Zatímco domácím patřil začátek a konec první půle, hosté opanovali její střed. Do žádné vyložené šance se však ani jeden tým nedostal. První branka přišla až v polovině druhé půle, kdy se po centru z pravé strany zblízka prosadil hostující Kouřílek. Domácí srovnali až pět minut před koncem, kdy Kovář neudržel centr a Stráněl rozhodl o dělbě bodů. ⋌(ceh)