Ratíškovice – Bavory 0:2 KP

Domácí byli favorizovaným hostům více než vyrovnaným soupeřem. V první půli hlavičkoval nebezpečně Janoušek. Krátce po změně stran neproměnil svůj průnik Homola. Následně pálil Vymyslický. Bavory potrestaly chyby domácí obrany v rozmezí tří minut. Poprvé na jaře překonal Pelíška Machala, chvíli nato pojistil výhru Palavanu Holman. Zápas nedohrál Radim Kopl, který už po sedmi minutách putoval na vyšetření do hodonínské nemocnice. (kop)

Mikulov – Velká 0:1 KP

Ani ve třetím jarním utkání nedokázal poslední Mikulov bodovat. Velká si naopak připsala důležité vítězství. Vyrovnané utkání rozhodl po hodině hry střelec Kohůt, který parádní trefou překonal domácího brankáře Kollára. V prvním poločase navíc rozhodčí upřel Kordárně zřejmě regulérní gól. Dorážku Lagy vykopával jeden z domácích obránců už za brankovou čarou. Těsný náskok si celek z Horňácka už bez větších problémů pohlídal. ⋌(kop)

Podluží –Kuřim 1:0 KP

Domácí si vytvořili mírnou územní převahu, ale nedokázali střelit gól ani z těch nejvyloženějších šancí. První střelu vyslali hosté na domácí bránu až ve 26.minutě a ta minula svůj cíl.Největší šanci spálil ve 35.minutě domácí útočník Blinkal, který šel sám na brankáře, ale nastřelil jen gólmana hostí. A tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Druhá půle začala opět náporem domácích, kteří si vytvořili tlak před bránou soupeře. Ve 48. minutě měl Malár velkou šanci rozhodnout, ale tak dlouho váhal, až byl odzbrojen. Další tutovku zazdil Malár, když netrefil hlavou prázdnou bránu. V 73.minutě opět zahrozili hosté, kteří se řítili dva na Hanzela, který jim první pokus zneškodnil a druhý vykopl z brány Zugar. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, v nastavené 93.minutě unikl po křídle Srnec a našel hlavu Blinkala a ten konečně prostřelil střeleckou smůlu a rozhodl o nejtěsnějším vítězství domácích 1:0. (dj)

Slavkov – Kostice 0:1 I.A

K první vážnější gólové příležitosti se dostali dříve hosté, ale Juhasova vypálená rána z nadějné pozice skončila bezpečně v náručí Koláře. Pak došlo ještě k několika šancím ze strany Kostic, ale všechny zůstaly neproměněné. Domácí střely také úspěšně likvidoval kostický Preis a fanoušci se tak v první polovině zápasu branky nedočkali. Druhá polovina utkání už však byla o něco živější. Kostický Šalša vypálil krásnou střelu, ta ale trefila pravou tyč. Diváci se nakonec přeci jen branky dočkali. Před svatyní hostů se to pěkně motalo a ze změti hráčů se vykutálela z kopačky slavkovského útočníka Matochy jediná, vítězná branka. (sz)

Čebín – Novosedly 3:1 I.A

Po dvacetiminutovém oťukávání domácí zjistili, že hosté nebudou tak nebezpeční, jak by napovídalo jejich postavení v tabulce. Ve 26. minutě poprvé potrestali příliš otevřenou obranu soupeře –1:0. V 54. minutě po špatném vyběhnutí novosedelského brankáře zvyšoval Čebín na 2:0. Za dvě minuty svoji chybu napravil vytažením střely do šibenice. Hosté se dostali ke slovu v 64. minutě, kdy Gregor proměnil trestný kop, ale naděje na zvrat trvala jen šest minut. Domácí po rychlém úniku opět vedli o dva góly a tento výsledek si v pohodě pohlídali. (mre)

Vracov – Velké Pavlovice 1:3 I.A

Již v 1.minutě Lunga naivně fauloval ve vápně a Stráněl se z penalty nemýlil. Následně pálili vedle či nad domácí Eliáš s Lejsalem a hostující Stráněl. I pokus Macka pozorný Franzberger zneškodnil. Druhý gól přidal po chybě brankáře Zálešáka hlavou Vašek. Krátce nato zvyšoval Prokeš. V závěru první půle upřeli rozhodčí zřejmě regulérní gól Ňorkovi. Ve druhém poločase se hrálo pouze na jednu bránu. Domácí si vytvořili množství šancí a střeleckých příležitostí na minimálně dva vítězné zápasy, ale mimo střelu Eliáše v 62. minutě po přihrávce Procházky již gól nevstřelili. Hosté z Velkých Pavlovic vytěžili z minima maximum a odváží si nečekaně všechny body domů hlavně zásluhou vynikajícího brankáře Franzbergera a útočníka Stráněla. (kop)

Tvrdonice – Vacenovice 1:1 I.A

Do šancí se ani jedno z mužstev prakticky nedostávalo. Po dvaceti minutách hry však na domácí straně zaplály emoce. To šel k zemi ve vápně domácích Nedvěd a přesný sudí Vala odpískal penaltu. Václav Bařák však míč napálil jen do hrudi brankáře Kováře, do stejných míst letěla i dorážka. Zápas poté pokračoval ve stále stejném tempu, nepříliš atraktivním. Výjimkou byla poslední minuta, kdy musel efektní zákrok vytáhnout brankář Kovář. Ani ne minutu po úvodním hvizdu druhé půle se ve vápně nejlépe orientoval Fabikovič a rozradostnil domácí příznivce. Hned vzápětí měl dobrou šanci Václav Bařák, ale přestřelil. Ve 48. minutě však dobrou mušku ukázal Gasnárek, který poslal míč za Kovářova záda. Postupem času se v obranách otevírala okénka, ofenzíva však končila na nepřesnostech­. (ceh)

Břeclav B – Ivanovice na Hané 1:2 I.A

Fotbalisté B mužstva nedokázali potvrdit výhru z Bučovic a po mdlém výkonu prohráli s Ivanovicemi na Hané 1:2. Již v 6. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavičkující Menšík a poslal MSK do vedení. Gól talentovaného hráče byl ze strany Břeclavi jediným pozitivem sobotního zápasu. Hosté se k vyrovnání dostali velmi lacino ve 30. minutě. Šimeček vyslal z velké dálky spíše propagační pokus, ale brankář Elsner udělal osudovou chybu a bylo srovnáno. Jeden z mnoha brejků hostům vyšel v 65. minutě. Elsner nejdříve na zemi vytlačil kolmou přihrávku k hranici pokutového území, odtud následoval centr na zadní tyčku, kde Menšíka na brankové čáře prostřelil Hladký. (msk)