Co nejrychleji by měli na uplynulý víkend zapomenout fotbalisté MSK Břeclav. Ideální příležitost mají již dnes. S posílenou juniorkou Zlína to však budou mít nesmírně těžké.

„Na tu porážku se nedá jen tak zapomenout. Byla opravdu krutá. Chtěli jsme za každou cenu získat body a byla z toho takováto ostuda. Jak jsme se z toho dokázali oklepat ukáže až naše utkání se Zlínem B. Nesmíme si dovolit ztrácet další body, protože jaro bude žhavé,“ uvědomoval si trenér Břeclavanů Jiří Fryš.

Je jasné, že utkání s Východomoravany nebude pro domácí hráče vůbec jednoduché. Jejich soupeř dokázal v minulém kole velkou psychickou sílu, když zvládl otočit utkání se silnou rezervou Jihlavy. Zlín inkasoval již v deváté minutě, přesto nakonec vyhrál 3:1.

„Musíme na výhru s Jihlavou zapomenout. Břeclav totiž po prohře z Uničova udělá absolutně všechno, aby proti nám uspěla. Nesmíme nic podcenit,“ hlásí před utkáním kouč mladíků Tescomy Ivan Konečný.

A v Břeclavi by měl být Zlín ještě silnější.

Kvůli tomu, že fotbalová reprezentace odletěla do Slovinska ke kvalifikačnímu střetnutí o mistrovství světa a tak má nejvyšší soutěž přestávku.

Ideální příležitost pro posílení juniorky z řad hráčů prvoligového kádru.

Ovšem posila by měla být jen jediná.

„Měl by nás doplnit Elšík,“ prozradil Konečný.

Kolik posil nakonec bude, to se ukáže dnes.

„S tím musíme počítat, že pokud má první tým volno, tak juniorku někteří hráči doplní,“ nedělá si starosti domácí kouč Fryš.

Klíčem k úspěchu v druhém utkání jarní části sezony je jasná. Neudělat individuální chyby v defenzivní fázi hry.

„V Uničově prakticky rozhodla nešťastná vlastní branka v prvním poločase. Pak už jsme se za každou cenu snažili o vyrovnání, místo toho jsme dál inkasovali,“ přiblížil průběh nepovedeného utkání trenér Městského sportovního klubu.

Pikantní nádech bude mít dnešní zápas především pro nejzvučnější posilu Břeclavi – útočníka Vladimíra Malára. Ten musel na začátku roku skousnout vyhazov právě ze zlínského klubu.

„Měl nějaké zdravotní potíže, takže možná nenastoupí. Osobně jej ale rozhodně bránit nebudeme,“ pravil trenér rezervy Tescomy.

Malár je stoprocentně v pořádku a měl by tedy být k zápasu proti svému bývalému klubu připraven.

Třiatřicetiletý hráč bude mít o pořádnou dávku fotbalu postaráno.

„Ještě mě nepustilo to, jakým způsobem jsem ve Zlíně skončil. A za druhé máme co odčiňovat za zápas v Uničově. Takže doufám, že k tomu přispěju výkonem a nějakým gólem,“ hlásí nažhavený forvard.

Vedení břeclavského klubu u příležitosti prvního jarního zápasu na domácím stadionu v Poštorné připravilo svým fanouškům dáreček v podobě permanentky na celý zbytek sezony.

„Nevím, jaký to bude mít účinek. Nejlepší pozvánkou na utkání je předvedená hra domácího týmu. My ji musíme zlepšit,“ ví zkušený trenér Fryš.

K předvedené hře by měli břeclavští fotbalisté přidat i rapidně zlepšený výsledek.

A nejlépe výhru, aby se jim v dalších kolech třetí ligy dýchalo lépe.

A s jakým bodovým ziskem by byl po dnešním utkání spokojen soupeř? „Určitě i s remízou,“ dodal závěrem Ivan Konečný.

Utkání 18. kola moravskoslezské fotbalové ligy mezi Břeclaví a Zlínem B začíná dnes v 15:00 hodin na stadionu v Poštorné.

Předpokládané sestavy

Břeclav: Galla – Pokorný, Schwarz, Michal, Šenk – Simanlod, Dvořák, Demjakovič, Jakubovič, Svoboda – Malár.

Zlín B: Dostál – Malý, Linek, Sokol, Kašpar – Elšík, Motal, Řihák, Otruba – Bačík, Hudák.

Rozhodčí: Tobola – Czene, Proske.

Poslední vzájemný zápas: 4:1 (podzim 2008)

Postavení v tabulce:
9. Tescoma Zlín B 5–6–6 26:24 21 bodů
11. MSK Břeclav 6–2–9 12:24 20 bodů