S Břeclaví remizovali svěřenci Zdeňka Strouhala 1:1, v zajímavém druhém poločase sahali po výhře obě mužstva. Slibné šance ovšem ve vítězný gól žádné z nich nepřetavilo.

První poločas však divákům žádnou strhující podívanou nenabídl. Na trávníku se od začátku sebevědomě usídlily opatrnost a nuda a setrvaly až do přestávky.

Před oběma brankami se něco dělo výjimečně, spíš byl k vidění sice rychlý a tvrdý, ale hlavně mnoha nepřesnostmi prošpikovaný boj mezi vápny.

Někteří diváci na tribuně neměli daleko k tomu, aby v nedělním dopoledni ještě na chvilku usnuli. A o nic by nepřišli, vždyť největší břeclavská šance připomínala odkop na bránu a uničovská malou domů.

Hostující Bielčík sice utekl obránci, ale svou střelu poslal vysoko nad, domácí Hrubý zase ve složité pozici posunul hlavou Krčovu zblokovanou střelu ke gólmanu Prokopovi.

Po přestávce už se ale nepozornost nevyplácela. Ten, kdo se zapomněl u stánku s občerstvením jen o chvilku déle, neviděl vedoucí gól Břeclavi.

Bielčík pravé straně utekl obránci, naservíroval balon před bránu a vracející se Toman už nestihl přikrýt skórujícího Simandla.

Až inkasovaný gól Uničovské konečně probral a přinutil k tlaku. V padesáté minutě Řehákův lob přistál na horní síti.

O chvíli později sklepl Švajda dlouhou křížnou přihrávku do tutovky Hrubému, ale brankář Prokop ještě na chvilku udržel pro Břeclav náskok.

V 53. minutě však Juřátek zakroutil míč přesně na hlavu Řeháka a bylo vyrovnáno.

Řehák pak mohl Uničovu získat i vedení, sérii zasekávaček ale nejspíš o minimálně o jeden přídavek přetáhl a Prokop si pak s nepříliš důraznou střelou poradil.

I Břeclav sahala po třech bodech. Simandlův přízemní pokus levačkou však Uvízl nadvakrát zkrotil.

Sedm minut před koncem pak prováhal možnost rozhodnout Veselý, které posadil míč na hlavu Bielčík.

Břeclavský forvard však z pěti metrů hlavičkoval vedle.

„Vzhledem k průběhu zápasu je bod asi zasloužený. Domácí měli po vyrovnávacím gólu ještě několik velkých šancí. I my jsme ale mohli vyhrát. Škoda, že Veselý nedal svou příležitost chvilku před koncem. S bodem z venku jsme ale spokojení,“ říkal po utkání trenér Břeclavi Vladimír Michal.

SK Uničov – MSK Břeclav 1:1 (0:0)

Branky: 53. Řehák – 46. Simandl. Rozhodčí: Sedláček – Trávníček, Horák. ŽK: Schwarz, Veselý. Diváků: 310.

Břeclav: Prokop – Polák, Schwarz, Michal, Pacl – Jakubovič, Chromeček (55. Veselý), Dvořák (35. Ivančic), Demjanovič – Simandl – Bielčík. Trenér: Vladimír Michal.