RAKVICE. Kádr s jistotou opouští dva hráči: Michal Ruber s Adamem Pešem jdou hledat fotbalové štěstí do Rakouska. Šestý tým tabulky se nehodlá pouštět do nakupování. Záplaty najde z vlastních zdrojů. „Místo nich zapracujeme naše dorostence," uvedl předseda oddílu Luděk Zlámal. Rakvický A tým je ve zvláštní situaci. Neodehrál totiž ještě ani jeden přípravný zápas. „Chceme hrát na přírodní trávě, a to nám zatím nedovolilo počasí," podotkl Zlámal s tím, že měsíc do začátku sezony nabízí ještě prostor k sehrání čtyř duelů.

LEDNICE. Zisk sedmého místa byl trochu za očekáváním ambiciózního Moravanu. Ovšem ani tady se nehodlají pouštět do fotbalové revoluce. Podzimní kádr dostane šanci i na jaře, nikdo z něj neodchází. „Doplníme jej pouze o dva mladíky. Davida Kolaju z MSK a jednáme o příchodu Marka Vejvančického z Hustopečí," prozradil klubový šéf Kamil Kasala.

VELKÉ PAVLOVICE. Ani Slavoji nevyšel podzim dokonale podle představ. Tady plánují posílení. „Zkoušíme naše dorostence, ale to je spíš s výhledem do budoucna. Uvidíme, jak to bude s posilami, ale v přípravě máme čtyři nové hráče," uvedl velkopavlovický kouč Stanislav Hřiba s tím, že zatím nechce jména prozrazovat. Slavoj se snaží hlavně zkvalitnit celý širší kádr. „Abychom neztráceli sílu, ani když vystřídáme," prohlásil Hřiba.

BŘECLAV B. Rezerva posledního týmu třetí ligy je i díky obtížím A týmu v prekérní situaci. Sama se potřebuje zachraňovat, klub ale hlavní energii samozřejmě vkládá do udržení Moravskoslezské fotbalové ligy.

MIKULOV. Navzdory beznadějnému poslednímu místu s pěti získanými body nezasáhlo mikulovský kádr žádné zemětřesení. Počty jsou jednoduché: jeden za jednoho. „Marek Pukančík jde na půl roku do Hevlína, místo něho hodláme získat Miroslava Huttera z Pavlova. Nehodláme za posily nějak utrácet. Všechno směřujeme k tomu, že v létě doplníme kádr z našich dorostenců. Je potřeba jej rozšířit," přiznal kouč Pálavy Ivo Kauer.