příprava MSK
- sobota 23. ledna v 11.00: MSK Břeclav - Rohrendorf
- sobota 30. ledna v 11.00: MSK Břeclav - Rača Bratislava
- středa 3. února, čas v jednání: MSK Břeclav - juniorka Jihlavy
- sobota 6. února v 11.00: MSK Břeclav - Tasovice
- sobota 27. února v 13.00: MSK Břeclav - ŠK Báhoň
- sobota 5. března v 11.00: MSK Břeclav - Slavičín
- sobota 12. března v 11.00: MSK Břeclav - Hodonín

Výběr kouče Ivana Dvořáka se však v testovacích zápasech před jarní záchranářskou jízdou neutká se žádným renomovaným celkem. „Chtěli jsme oslovit áčko Znojma, ale to nám nabídlo jen zápas s juniorkou. Těm jsme se ale chtěli vyhnout, v rozpisu máme jediný zápas s mladíky Jihlavy," podotkl břeclavský kouč k výběru soupeřů pro zimní období.

Kromě talentů z Vysočiny si vyzkouší také duely se Slováky nebo Rakušany. A také se špičkou divize. Hodonín a Tasovice se nacházejí těsně pod špicí v jihomoravské skupině, valašský Slavičín vybojoval podzimní šesté místo v „éčku".

Volno mají břeclavští fotbalisté až do 13. ledna. Toto datum se poprvé sejdou k tréninku. „Začínáme ve středu, aby ty první dny byly takové oťukávací, zahráli si fotbálek. Od následujícího pondělí začne ta opravdová dřina," vyzval Dvořák své svěřence z pohledu do kalendáře pro příští měsíc.

Břeclavské trenéry na prvním tréninku nebudou čekat pouze členové kádru, který přes solidní výkony uzavírá tabulku MSFL. Třetiligový klub se snaží posílit a vyjednává s řadou hráčů, většinou s fotbalisty z klubů regionu.