Na úvod se představila břeclavská rezerva s ambciózním účastníkem hodonínského okresního přeboru Baníkem Mikulčice. Po bezbrankovém poločasu musela rozhodnout jediná branka. Radost domácí juniorce přinesl mladíček Marek Beránek.

Jako první z dvojice slovenských klubů se v sobotu představili záhorácký FK TJ Kúty. Účastník páté slovenské ligy se ukázal jako více než zdatným soupeřem pro Tvrdonice, které porazil 4:2 po vyrovnaném poločase 1:1. Za Podlužany se trefil Kouřílek a Prajka, hrdinou utkání však byl čtyřgólový střelec slovenského týmu Valla.

Kdo by čekal, že se slovenský útočník jasně objeví v čele tabulky střelců, ten se mýlil. Jeho snajperský výkon zastínila kanonáda břeclavského dorostence Jana Dunky, který přidal o ještě jednu trefu více než Valla.

Konečný výsledek zápas břeclavského dorostu se slovenským Spartakem Stráže zněl 5:3 po poločase 3:0. Za hosty se dvakrát prosadil Daniel a jednou Uhřinec.

V neděli se odehrálo ještě jednou utkání. V něm se střetli účastníci I. B třídy Bořetice a Hlohovec. Úspěšnější byl podle očekávání Celtic a to rozdílem třídy 4:0.

První dvě branky v novém působišti vstřelil bývalý kapitán Bavor Kamil Novotný, po jedné přidali jeho spoluhráči Kirschbaum s Gehrem.

Fotbaloví příznivci nebudou od přípravných utkání ušetřeni ani uprostřed týdne. Ve středu v 16:30 přivítá břeclavské áčko svého třetiligového konkurenta 1. FC Brno B. Zápas se odehraje na umělé trávě.