Znojmo ve finální fázi přijelo do Břeclavi se zkušeným kádrem plným známých jmen, včetně útočníků Zifčáka a Pacandy. Také Břeclav nasadila do hry ze začátku tu nejsilnější sestavu, trenéři příliš neexperimentovali. Přesto se v ní v utkání objevila jedna nová tvář, útočník Tomáš Vlček. „Tomáš hrál naposledy první ligu v Ružomberku, teď mu nevyšla zkouška v druholigové Opavě, tak je nakonec tady. Byli jsme s ním v kontaktu po celou dobu. Uvidíme, zda si ho tu nechápe,“ představil vytáhlého forvarda břeclavský trenér Milan Valachovič.

Utkání začalo v ideálním fotbalovém počasí v rychlém tempu. Břeclav začala proti silnějšímu soupeři bez respektu, přesto Znojmo začalo postupně získávat převahu a zatlačilo Břeclavany na jejich polovinu. Domácí mužstvo vedené kapitánem Simandlem se začalo soustředit spíše na bránění a do brejků vyráželo jen občas po stranách, kde operovali Ivančic s Navrátilem. Když i Sasín zazdil svou největší šanci, dostali se ke slovu hosté. Své šance postupně spálili Krajičič a Vašíček. Prokopa ale nejčastěji zaměstnával Milan Pacanda. Ten měl hned čtyři příležitosti, jedno dokonce napálil přímo z rohu tyč. Síť za Prokopem však nikdo v první půli nerozvlnil, a tak odcházeli do kabin spokojenější domácí, kterým bezbrankový stav lichotil.

Co se nepovedlo Znojmo v prvním dějství, to si naplno vynahradili v tom druhém. Už po minutě hry prošel zprava až d šestnáctky Lukáš a střelou na bližší tyč propálil Prokopa. Poté se dostali zase do hry hráči MSK a jednu chvíli Znojmo dokonce přehrávali. Nejaktivnější byl v ohrožování branky domácí štírek Málek, který ale své dvě tutovky neproměnil, podobně jako Ivančic.

„Znojmo ukázalo, že má zkušené hráče. Dělali jsme chyby, naivně jsme ztratili míč při přechodu do útoku a hosté to z brejku ihned potrestali. Naopak my jsme měli šancí jen pár. Neměli jsme v zakončení štěstí, to bychom museli být v šestnáctce mnohem důraznější,“ krčil rameny kouč MSK.

Znojmo se svými tutovkami nakládalo lépe. V 63. minutě sice ještě své sólo Vašíček nestihl zakončit, ale o deset minut později už se Lacko prokličkoval až ke druhé brance v Prokopově síti. Odpověď Břeclavanů byla rychlá. Málka stáhl v pokutovém území Trnovec a Simandl zaznamenal čestný úspěch. MSK po kontaktním gólu hru otevřelo, tento risk se však hrubě nevyplatil. V 85. minutě se dostal nalevo ke střele ovčák a tvrdě propálil vše, co mu stálo v cestě. Radost si udělal také o minutu později, když mu Pacanda přenechal střílený centr. Tentokrát znojemský útočník zakončil nechytatelně pod břevno.

„Musíme zlepšit ty závěry utkání, víme o tom, že nás dohrávání zápasů trápí. Takový výsledek je pro nás hrozivý. Moc už ale nebudeme experimentovat, po tomto utkání už kádr zúžíme a budeme pracovat s tím, co máme. V týmu je celá řada univerzálů. Bohužel Ivoš Michal je dlouhodobě zraněný a Filipa si Jihlava nechala v prvním týmu, s těmito ztrátami vzadu se musíme vypořádat,“ dodal Valachovič.

MSK Břeclav – 1. SC Znojmo 1:4 (0:0)
Branky: 78. Simandl (pen.) – 46. Lukáš, 75. Lacko, 85. a 86. Zifčák
Diváků: 125
Sestavy:
MSK Břeclav: Prokop – Chromeček (81. Hromek), Lysoněk, Košulič, Cupák – Navrátil (46. Šilinger), Simandl ©, Málek (81. Pukančík), Ivančic (74. Crla) – Nevídal (46. Vlček), Sasín (64. Zýbal)
1. SC Znojmo: Hrubý (74. Doleček) – Mička, Trnovec, Krajičič, Sukup, Pacanda, Lacko, Vašíček, Hříbek, Lukáš, Hnaníček. Střídali: Zifčák, Bula, Švarc, Jakub