Z počátku to vypadalo na dobrý výsledek domácích. Ve třinácté minutě našel uličkou mezi obránci Pavel Jurčík na útočném hrotu Davida Ferbara a ten již věděl, co má s míčem udělat. Jeho první střelu sice brankář Skalice vyrazil, odražený míč ale Ferbar bez problémů dopravil do sítě.

Tento stav vytrval až do konce prvního poločasu, přestože došlo po několikerých změnách v sestavě k narušení připraveného herního systému.

Ve 20. minutě totiž odstoupil se zraněním kotníku Horčička, po dalších pěti minutách ho následoval Matuška s nataženými třísly a po půlhodině hry zasáhl sám trenér Luděk Zlámal a stáhl ze hry Hakalu, který strkal nesportovně po přerušení hry do jednoho z protihráčů. „V průběhu mistrovských soutěží by za tento přestupek dostal stop na tři zápasy," komentoval prohřešek svého hráče trenér Zlámal.

To ale ještě nebyl všem změnám v sestavě konec. Po přestávce do druhé půle nenastoupil Kolaja kvůli bolestem břicha a ze stejného důvodu odešel z trávníku v 55. minutě Šanda.

Pátého náhradníka ale již trenér neměl k dispozici, a tak se dalších pětatřicet minut bránila devatenáctka MSK v desíti.

Skalica narušené herní koncepce MSK i jeho početního oslabení beze zbytku využila. V 65. minutě vyrovnala na 1:1, pak zhruba v pětiminutových intervalech přidala další tři góly a vyhrála tak 4:1.

Do zápasu totiž vůbec nenastoupili Pafkovič (třísla), Netopilík (svalové problémy), Hloch (dovolená), Jan a Lubor Slunští (nemoc), Kabrhel a Ivančic (drobná zranění).

Většina z nich už ale bude v pořádku na první mistrovský zápas Moravskoslezské dorostenecké ligy SCM U1, kdy hraje Břeclav 12. srpna s brněnskou Líšní.