„Mrzí mě, že jsme Břeclav nedokázali víc potrápit, porážka je pro nás zbytečně krutá. Chyběli nám pro nemoc nebo pracovní povinnosti čtyři hráči základní sestavy, Mucalu navíc zkouší divizní Tasovice," vyjmenovával absence hostující trenér Bohdan Ryšavý.

I Břeclav nastoupila do utkání opět v kombinované sestavě plné jmen fotbalistů, kteří jsou na jihu Moravy na zkoušku. Nejvíce byl vidět vytáhlý český útočník s italským jménem Gianpaolo Pezzotti, který je v Břeclavi na zkoušce z druholigového HFK Olomouc.

Devatenáctiletý fotbalista si třikrát v jasných pozicích vylámal zuby na novosedelském brankáři Bílkovi nebo mířil těsně vedle.

Podobně si ale v první půli vedli i jeho spoluhráči, kteří využívali rychlých brejků do hostující obrany. Patičkou neuspěl Sasín a Krejčí z hranice vápna hlavičkoval jen do gólmana.

První branka tak přišla až ve 33. minutě. To si Pezzotti naskočil na roh Simandla a hlavou konečně rozvlnil síť.

Jak se začalo stmívat, začala padat mlha, která hlavně na konci poločasu znemožňovala nejen výhled, ale i přesnější kombinace. „S mlhou na nás padla deka a obránci se postupně nedokázali vyrovnat s tlakem, který na nás Břeclav vyvíjela," poznamenal Ryšavý.

Ve druhém poločase Břeclav prostřídala téměř všechny hráče včetně brankářů, a byli to právě odpočatí hráči, kteří se gólově prosadili. „Do sedmdesáté minuty jsme s drželi, ale jak jsme prostřídali a poslali do hry dorostence, Břeclav nás přehrála. Některé kombinace sice byly pěkné, ale bez střelby a důraznějšího zakončení. I fyzicky nás Břeclav ke konci přehrála," dodal Ryšavý.

Právě v poslední dvacetiminutovce nastříleli Břeclavané zbývající tři branky. Dvě dal David Ferbar a jednu brazilský záložník Lucas Carvalho de Serra.

„Šancí jsme si vypracovali minimálně na deset branek, ale stále u nás přetrvává neklid v zakončení. Ti hráči, kteří tu jsou, nemají třetiligové kvality jen díky tomu, že si oblečou dres áčka. Musíme na nich pracovat a ještě zvýšit v mužstvu konkurenci," dodal břeclavský trenér Milan Valachovič.

MSK Břeclav A – Sokol Novosedly 4:0 (1:0)

Góly: Ferbar 2, Pezzotti, Carvalho

MSK Břeclav: Prokop – Diviš, Šenk, Krejčí, Levčík – Dobšíček, Simandl, Bezděk, Popiš – Pezzotti, Sasín. Střídali: Kotol, Carvalho, Vintrlík, Slunský, Janulík, Fibingr, Polách, Ferbar

Sokol Novosedly: Bílek – Šebesta, Křivánek, Němeček, Alois Svízela – Eliáš, Vaněk, Krátký, Ligas – Knee P., Knee R. Střídali: Aleš Svízela, Kratochvíla, Spodný, Němeček