Nedělní fotbal musel dvě stovky diváků bavit. Od prvních minut se hrál rychlý ofenzivní fotbal. Rakvice vůbec nepřijely do Lanžhota prohrát a od začátku byly aktivnějším týmem. Během první čtvrthodiny si vypracovali dvě tutovky. Jednu gólman Kovář vyrazil, druhé chyběla potřebná přesnost.

Lanžhot se dostal k první vážnější střele až téměř po půlhodině hry, kdy sám Herman před Strýčkem nastřelil jen gólmanovy nohy. Lanžhot inkasoval poprvé ve 40. minutě. Juřena stál ale při střele ve dvoumetrovém ofsajdu. Sudí to viděl, a tak byly emoce na obou stranách zbytečné.

Nedůraz v zakončení musel Rakvické mrzet hned po změně stran. Do té doby nevýrazný Lanžhot se dostal do vedení už ve 47. minutě. Po rohovém kopu si nejvýše vyskočil Trnovec a rozjásal tribunu. Hosté odpověděli Juřenovou patičkou, která jen o centimetry minula Kovářovu tyč.

Druhý gólový moment přišel zanedlouho. V 53. minutě propadl levý obránce Rakvic, balon se v šestnáctce dostal k domácímu útočníkovi, jehož před zakončením hostující obránce postrčil. Sudí ukázal k nevoli Rakvic na penaltový puntík. Kapitán domácích Miroslav Bartoš zvolil tvrdou přízemní střelu k tyči a uspěl – 2:0.

Hosté byli rázem zaskočení a jejich hra dopředu se prakticky rozpadla. Zato Lanžhot ožil, po obou stranách dobýval Strýčkovu branku, ale stejně jako v případě hostů v první půli, i domácích scházela nejčastěji razance v zakončení.

Než padl kontaktní gól, byly k vidění dvě sporné situace. Nejprve si lanžhotský hráč zpracoval střílený centr v šestnáctce rukou, ale penalta se nepískala. V 81. minutě pak přišla druhá sporná situace. Střídajícího Vengloviče zastavil v šestnáctce šlapákem rakvický obránce, ale ani tentokrát rozhodčí nepískal.

Nakonec utkání zdramatizoval Ráztočný, který po rohu napálil balon z voleje do šibenice. Času i sil na vyrovnání už ale měli hosté málo a Lanžhot si těsný náskok zkušeně ubránil.

Dalibor Jančálek (trenér Lanžhota): „Soupeř byl hodně kvalitní. Měli jsme v první půlce velké problémy s tím, že jsme se přes křídla vůbec nemohli prosadit, presink Rakvic nám dělal potíže. O poločase jsme si něco řekli, snažili jsme se neztrácet balony zbytečně ve středu hřiště. Snažili jsme se zrychlit rozehrávku, přidat krátké přihrávky, přestat jen nakopávat balony. Pomohl nám jednoznačně rychlý gól pár minut po příchodu z kabin. Ve druhé půli už se mi naše hra líbila, po vedoucí brance už jsme se uklidnili a hráli to, co jsme potřebovali."

Stanislav Suský (trenér Rakvic): „V prvním poločase se nám podařil zaskočit Lanžhot tím, že jsme si dobře hlídali jejich křídla, zavřeli jsme je. Plnili jsme si, co jsme měli a sami jsme měli dost šancí. Uškodil nám první rychlý gól, po kterém se nám hra rozpadla. I druhou branku jsme dostali prakticky po naší hrubé chybě v obraně. Místo odkopnutí jsme soupeři odevzdali míč. Proti tak kvalitnímu soupeři, jakým je Lanžhot už se zápas těžko otáčí. Navíc nám rychleji ubývaly i síly. Ale divák si musel tentokrát přijít na své."

Sokol Lanžhot – SK Rakvice 1932 2:1 (0:0)

Branky: 47. Trnovec, 53. Bartoš (p.) – 84. Ráztočný

ŽK: 2:2

Diváků: 200

Střely na branku: 7:7

Rohy: 5:2

Sestavy:

Lanžhot: Kovář – Žaloudek, Uher, Bartoš M. (K), Hakala, Straka, Matůškovič (86, Darmovzal), Herman (90. Suchánek), Trnovec, Rehák, Kuřil (78. Venglovič)

Rakvice: Strýček – Prachař V. (77. Pátek), Ruber, Juřena, Prachař K. (K) (59. Valenta), Ráztočný, Švásta (62. Blažek), Vajbar, Tesařík, Krška, Michal