„Spokojený jsem i nejsem. Myslím si, že mužstvo mělo na to, aby skončilo výš. Naším problémem byly zápasy na hřištích soupeřů, kde se nám nepodařilo získat body. Je to také tím, že do přípravy naskočilo osm nebo devět nových hráčů, kteří nehráli za Rakvice, takže jsme se sehrávali," uvedl trenér Aleš Krůza a připomenul tak hrozivou statistiku svých svěřenců z venkovních duelů. Ze zápasů na hřištích soupeřů přivezli Rakvičtí za celý podzim jediný bod.

Zcela opačný příběh psali fotbalisté Rakvic na domácím hřišti, kde naopak ani jeden bod neztratili. Klub v létě prošel radikální proměnou poté, co v minulém ročníku obsadil předposlední pozici soutěže. Karla Bečku nahradil na trenérském postu zmíněný Aleš Krůza, a klub vsadil na mládí. „Přišli noví hráči, kteří sice nehráli vyšší soutěže, ovšem měli za sebou působení v ligových dorostech. „Například Adam Havlena hrál ve Slovácku, Jaroslav Valenta za Zbrojovku, ostatní působili v MSK. Jsou to kvalitní hráči, kteří mohou tým dovézt ještě k lepšímu umístění, než na jakém jsme skončili," uvedl rakvický lodivod.

CHTĚJÍ ČELO NA DOSTŘEL

Podle něj je největší síla týmu v ofenzívě. „Máme tři, čtyři kvalitní hráče, kteří se snaží hrát hodně dopředu. Útočně založená je i záloha. Máme problém spíš při bránění, což ukázaly venkovní duely. Až na utkání s Krumvířem jsme hráli vždy v podstatě vyrovnanou partii, ale srazila nás nějaká individuální chyba," zmínil Krůza.

Rakvický lodivod by byl rád, kdyby se na jaře naplno projevil potenciál týmu a ten bojoval o ještě o vyšší příčky tabulky. „Neříkám, že budeme hrát vyloženě o postup, ale rádi bychom se pohybovali kolem třetího, čtvrtého místa, a měli na dostřel čelo tabulky. V zimě by ještě mohli přijít dva kvalitní hráči, díky kterým bychom posílili," uvedl Krůza. Na třetí Dubňany ztrácí jeho svěřenci tři body, na vedoucí Krumvíř jedenáct.

VÁCLAV PETRŮ